Тернополянин Іван Омелян розповів шокуючі факти про Китай

“Тотальний точність, абсолютна чистота, ідеальні дороги і повний контроль держави над твоїм життям. Це Китай, від якого в мене справжній культурний шок…”, – пише на своїй сторінці у Facebook Іван Омелян (Ivan Omelian).

В нашій свідомості Китай став втіленням супервиробничих потужностей, дешевої робочої сили, таких самих товарів, забороненого міста та соцмереж, мегаспоруд і заправляючої всім компартії. Але за 5 днів в Пекіні мене шокували інші речі:

Тотальний контроль держави за жителями. Камери на кожному кроці. Рамки контролю в метро і біля визначних місць. Документи завжди треба носити з собою. Тільки отримавши спецдозвіл від держави, готель може надати тобі номер. Місцевим жителям заборонено хостити в себе іноземців! Військових і поліції дуже багато. Біля кожної станції метро чи провідного місця стоїть поліцейський автобус.

Черга на контроль документів при вході на площу Тяньняньмень.
Чудові автобуси з мобільним відділком поліції біля кожного людного місця.

Тотальна чистота. Прибиральники всюди. Здається, що їх не менше, ніж поліції. Таких чистих переходів, вулиць і площ не бачив в жодній країні. Був момент в Забороненому місті, я побачив, що за мною йде прибиральник. Він помітив, в моїй руці сміття і думав, що я його викину додолу) і так приємно було бачити його усмішку, коли кинув сміття до його кошика).

Звичайний підземний перехід.

Інфраструктура. Ну в Пекіні вона така ж, як і в Берліні. Прекрасні дороги, зручна та проста транспортна система з тролейбусами-автобусами, наземним та підземним метро. Дуже приємна несподіванка.

Ну дуже смачна кухня! Тут є купа провінцій і в кожної свої звичаї приготування їжі, які дуже відрізняються. А в Пекіні ти неначе в супермаркеті різних страв – можеш спробувати одразу все з різних регіонів.

Солодощі тут ніякі. Китайські десерти тупо відстій. Щоб ви розуміли, солодощі тут це – солодка квасоля та картопля… при такій багатій кухні, мати такий слабкий вибір десертів. Сором.

Так ріжуть качку по-пекінськи.

Китайці і їх цивілізація. Це надзвичайно працьовиті люди і видно, що це у них системна риса. Так само вони дуже сконцентровані на собі та своїй країні. Для них Китай – це центр світу – Піднебесна. Ми всі для них трошки дивні некитайці). Вони грубі і не ввічливі і для них це нормально. Головне досягнення в життя – багатство. Найкраща сім’я: 1 дитина і живі всі бабусі та дідусі.

Джерело: соцмережі.

Comments are closed.