Тернополянин відтворить Україну у мініатюрі (фото)
Житель Тернополя Володимир Кріса створює міста у мініатюрі. Він сам проектує моделі на комп’ютері, прикрашає їх, а потім з роздрукованих листків склеює точнікопії всесвітньо відомих будівель. У його колекції вже є Ейфелева вежа, Кельнский собор, баварський замок Нойшванштайн, гамбургська церква святого Михайла і ще зо два десятки моделей потягів.
Усі скульптури – точні копії, які повторюють оригінали до найдрібніших деталей. На розробку однієї моделі ентузіаст витрачає близько двох місяців. У середньому одно будівля складається зпівтора тисяч деталей, акуратно склеєних між собою.
Захоплення Володимира мініатюрами розпочалося звипадково роздрукованої схеми потягу.
– Купив додому новий кольоровий принтер. Щоб перевірити його, роздрукував кольорову картинку, яка першою підвернулася в інтернеті. Якість друку була відмінна. Я роздивлявся деталі, чи не наповзають один на одного кольори. І раптом зрозумів, що тримаю в руках намальовану модель потягу.
Пізніше Володимир знайшов моделі декілька помилок. Виправив їх і так сформував правильний варіант.
– Я спеціально ходив на вокзал фотографувати локомотиви, щоб потім намалювати схеми і зробити зменшені копії з паперу. Схеми викладав на форумах, де спілкувалися фанати залізниці. Віддавав все безкоштовно – мені для хороших людей нічого не жаль.
Коли в колекції Володимира зібралися два десятки потягів, він вирішив намалювати складнішу модель. Вибір припав на Кельнский собор.
– Його дійсно складно було зробити із-за високих довгихшпилів і складного рельєфу веж. Малював і клеїв його близько двох місяців, у вільний від роботи час. Результат перевершив очікування. І я вирішив створити ціле місто з найзнаменитіших європейських будівель.
Перлиною колекції став неіснуючий вокзал села Великі Гаї у Тернопільській області, де народився і виріс Володимир. Насправді там є невелика станція, але Володимир спроектував все набагато серйозніше.
– Будівлю вокзалу зробив схожою на головний корпус Московського державного університету – воно побудованев стилі сталінського ампіру, з високим шпилем. Над головним входом приклеїв табличку “Великі Гаї. Вокзал”. А в депо біля вокзалу сховав усі моделі, що були у мене.
Захоплення Володимира непомітно переросло у додаткову роботу. Через соціальні мережі з ним зв’язався представник будівельної компанії і замовив макет майбутнього мікрорайону.
– Спочатку ідея здалася мені примітивною, – говорить Володимир. – Після проектування складних готичних замків, робити звичайні житлові будинки було нецікаво. Але в процесі робота захопила мене, я постарався зробити кожен будинок максимально схожим насправжній, вимальовував кожне віконце, навіть дверні ручки не полінувався зробити.
Після закінчення цього масштабного замовлення Володимир планує створити Україну в мініатюрі. Почати вирішив з рідного міста. Вже почав малювати макет Домініканського костелу, знаменитого тернопільськогозамку і драматичного театру.
– З радістю виставив би де-небудь моделі, тому що у домаїх тримати ніде. Я орендую однокімнатну квартиру, де половину кімнати займають паперові міста. Думаю, коли одружуюся, поїдуть вони на дачу на горище.
Володимир не підписує свої скульптури. Замість цього у непомітному місці він малює смішну гримасу. Це може бути чоловічок у вікні або обличчя на дверях.
– Художникам в давнину забороняли ставити свої підписина іконах, тому вони робили зрозумілі тільки їм позначки.Хтось малював воїнів в порваній шкарпетці на правій нозі, хтось зображував криві пальці на ногах у ангелів. Я теж доки не настільки відомий, щоб ставити підписи на своїх моделях. А малювати личка смішно. Та і людям потім буде цікаво знайти усміхненого чоловічка.
Коментарі вимкнені.