“Тернополю у вишиванках” – п’ять років!

Саме сьогодні, 29 серпня 2007 року, в інтернеті з’явився сайт «Тернопіль у вишиванках», який у світлинах поширював інформацію про фестиваль «Цвіт вишиванки» та інші події, що відбулися в період святкувань у місті, про майстрів вишивки, про відомих і просто тернополян у вишиванках.

Певний час він розміщувався на безкоштовному російському порталі narod.ru, а з 7 жовтня 2009 року сайт переїхав на topilche.te.ua. З початку квітня цього року автор почав удосконалювати веб-сторінку, розширивши можливості наповнення і функціонування в новій системі управління. За цей час сайт відвідало 7 795 (на narod.ru) і 40 670 (на topilche.te.ua) чоловік — приблизно по 26-27 відвідувачів щодня. У перший рік-два відвідувачів було в порівнянні менше. Останній рік приблизно по 60 щодня. Ніби небагато, але для такого тематичного сайту це досить добрий показник. Рекордна кількість відвідувачів — 189 — була 20 березня 2012 року.

Протягом цих п’яти років, попри професійну зайнятість, намагаюся коротко, з максимальними ілюстраціями інформувати відвідувачів про події та заходи, що відбуваються в Тернополі (ті, на яких вдалося побувати самому і побачити подію на власні очі), підтримувати і наповнювати його новими цікавими світлинами. З основного сайту історико-краєзнавчого проекту «Жнибороди — Бучаччина — Тернопілля» перевів сюди збірники віршів і пісень про Тернопіль, де зараз їх є вже 160, збірник легенд про місто, іншу цікаву інформацію, зібрану з різних газет, журналів і книг.

Ці та інші розділи сайту будуть постійно доповнюватися новими матеріалами, яких у автора в чорновиках є ще кілька сотень скан- і фотокопій. Також незабаром, можливо ще до нового року, автор почне роботу над новим цікавим розділом про Тернопіль, який у задуманому форматі ще не відображений на жодному із сайтів. Є певні потуги такої роботи на кількох тернопільських сайтах, але вони досить далекі від академічності викладу подібної інформації. Деталізувати не буду — маю надію зробити цікавий і корисний сюрприз тернополелюбам.

Фотозбірник «Тернопіль у вишиванках», який поки є окремим сегментом у старому форматуванні, з часом також планую переоформити і доповнювати як окремий розділ вже за новою схемою. «Поетична вишиванка» в цьому фотозбірнику унікальна — подібного збірника (з більш як ста віршами і піснями!) про вишиванки до задуму автора в інтернеті ще не було.

Сподіваюся, що зібрана інформація стане вам у пригоді для добрих справ на благо рідного міста й України в цілому. Якщо ж у вас є цікава інформація про місто і бажання поділитися нею у тематичних розділах сайту з користувачами інтернет-спільноти, — запрошую до співпраці.

Микола ВАСИЛЕЧКО

Коментарі вимкнені.