Tik Tu – «Shuma». Як в Тернополі бароко-поп створювали

Сьогодні стало відомо про вихід дебютного альбому тернопільського музичного тріо Tik Tu під назвою «Shuma».

Хто такі Tik Tu?

У 2014 році учасники тернопільського гурту Nameless Наталка Багрій та Роман Божко (також відомий як Пилип Охрип) створюють музичний дует. Згодом до них приєднується Лесик Драчук, який раніше грав із Наталкою та Романом у формації Echo Gardens. Цьогоріч Tik Tu відвідали чимало вітчизняних музичних фестивалів (Koktebel Jazz Festival, «Файне місто», Zaxidfest, «Бандерштат», Coda Fest), виступили на відкритті «Книжкового Арсеналу» та столичного фестивалю короткометражок Kyiv Short Film Festival, а також дали концерти у Польщі та Нідерландах.


Що таке «Shuma»?

Лесик Драчук

21082_1012250245459258_2016067996725782646_n

Shuma – Це вигадане слово. Ним можна пояснити еклектику альбому, велику кількість задіяних стилів та інструментів, що разом зліпилось в такий от шум.

Робота над альбомом «Shuma» велася протягом 2016-го в Тернополі. Наталка, Роман та Лесик працювали в домашніх умовах та на хуторі звукорежисера Вадима Возняка, а зводили матеріал на студії Драчука – «Шпиталь Рекордс». До релізу увійшли пісні українською, англійською та литовською, написані Tik Tu за останні три роки. Відзначилися на «Shuma» і запрошені музиканти. Павло Нечитайло (Zapaska, «Пропала Грамота») написав текст до композиції «Колихана» та зіграв у ній на калімбі. Партії тромбону виконав Олександр Марусяк («Гич Оркестр», Lemko Bluegrass Band). Всі троє – мультиінструменталісти, тому кожен бачив аранжування пісень по-своєму. Але перемогла дружба.

15218170_1454494497901495_39913701_n
Обкладинка альбому. Дизайн: Grycja RD

Чому ви повинні послухати цей альбом?

Бо Tik Tu повернули нам бароко в оновленому, актуальному вигляді. Вони не просто жонглюють словами, не просто закручують інді-поп в самобутні звукові завитки, а у грайливих позах циркачів влаштовують перед cлухачами музичний карнавал. В них для цього багато чого є: орган, перкусії, скрипки, флейти, банджо, альт, барабани та інше. Всі троє грають майже на всьому, змінюючи один одного.

Вдягаються в кімоно і розповідають про подорожі світла від неба до землі на мотив японських віршів («Промінь»). Далі – «про життя крислате і чортів у скрині» («За Сивим Морем»). Пестять пташок у клітці англомовних фанкових саунд-трендів («Birdie»). Танцюють на хмарах зі звірятами під шаманські барабани («Коники»). Тікають від інформаційної війни із Пітером Пеном («Малюсіки»). Здружуються із привидами, блукаючи кімнатою під розслаблене регі («Твоє-моє»). І так далі. Займатися мовним штукарством на такому рівні і одночасно подавати його в сучасній звуковій обгортці зараз у нас вміє мало хто.

Tik Tu повернули нам бароко в оновленому, актуальному вигляді. Вони не просто жонглюють словами, не просто закручують інді-поп в самобутні звукові завитки, а у грайливих позах циркачів влаштовують перед cлухачами музичний карнавал

Напевно, Tik Tu поки й самі не усвідомлюють, що насправді утнули. Передчуваю, казатимуть, що в роботі над «Shuma» надихалися неопсиходелікою, тріп-хопом, лаунжем і багато чим іще. Як би там не було, цей гурт має унікальну властивість: грати із безпосередністю дітлахів і нікому не нашкодити.  Ну, і хай собі бавляться…

2 грудня Tik Tu презентують альбом «Shuma» у столичному арт-просторі Mezzanine. Перед ними виступить винницький гурт «Женя і Катя»

Фото: facebook/pertiktu, facebook/lesikomodada

Джерело: Karabas Live

Коментарі вимкнені.