Тож, ти отримав роботу за кордоном?

За своє доволі коротке професійне життя я встиг переїхати 5 разів: Рівне -> Тернопіль -> Рівне -> Харків -> Київ -> Лунд, себто за якихось 4 роки, я встиг пожити у 5 різних містах та 2-х країнах. Останній переїзд до Швеції, як не дивно, приніс у моє життя, найрадикальніші зміни, хоча, дався мені найлегше, оскільки я останні кілька років муштрував себе психологічно та фізично, а тому одразу ж рефлекторно почав робити речі, які… ну, дозволили за рік життя тут отримати значно більше, аніж 90% інших вихідців з України та деяких інших східноєвропейських країн, свідками життя яких я мимоволі є.

Найцікавіше те, що усі класичні недоліка переїзду до іншої країни, принесли виключно позитивні зміни до мого життя.

Відверто кажучи, я, як не дивно, не можу похвалитись тим, що використовую усі надані мені ситуацією можливості по-максимуму, однак, я дуже задоволений кількома своїми рішеннями. Про них і буде мова.

Оскільки мій досвід — це лише мій досвід, ми зробимо кілька припущень: ви переїхали неназавжди, причиною вашого переїзду була робота, ви переїхали самі, або ж лише зі своєю дружиною/чоловіком, себто, без дітей. Вам 25-35 років. Добре, якщо ви — програміст, бо тоді наш досвід, швидше за все, буде дуже подібним.

 

Мова

Якщо ви волею долі опинились у країні, мовою якої ще не володієте — то маєте пункт №1 у своєму TODO List.

Однією з основних переваг життя в іншій країні є можливість вивчення нової мови, і втрачати її буде лише недолугий телепень, якому взагалі плювати на власний розвиток, і, який не вміє розставляти пріорітети та планувати власне життя і кар’єру. Не кажучи про елементарну неповагу до корінної нації.

Мовні курси також є ідеальною “точкою входу” у соціальне життя на новому місці, оскільки там ви зустрінете таких же “емігрантів”, які щойно приїхали до країни, не знають мови, і не мають друзів.

Тому я наполегливо рекомендував би не йти на безкоштовні державні курси, а знайти *найкращі* платні курси, які ви лиш можете собі дозволити. Причиною тому є соціальна група, в якій ви перебуватимете: на безкоштовних курсах є великий шанс натрапити на трьохдітних матерів з Пакистану, які не мають навіть шкільної освіти, і навіть не бе-ме англійською. На хороших платних курсах, ви, швидше за все, зустрінете людей свого віку та соціального статусу.

 

Подорожі

Оскльки українці через усім відомі причини дискриміновані у фундаментальному людському праві вільного пересування — життя у новій країні є унікальною можливістю побачити світ: якщо це ЄС — для вас відкритий Шенген; США — 50 штатів, плюс їхні сусіди, деякі з яких не вимагають у нас наявності туристичних віз.

Якщо ви тривалий час прожили в ЄС, і маючи на то відповідні фінансові можливості, не подорожували — вітаю, ви — тупі, банальні і, швидше за все, пиздець які нудні.

Життя у новій країні, особливо сильно відмінній та більш розвиненій за Україну, дуже сильно вплине на вас, як інженера та просто людину, а подорожі та спілкування з представниками інших національностей, віросповідань та носіями кардинально відмінного від вашого досвіду, назавжди змінить вас, як особистість. Я, можливо, колись, зібравшись з думками, напишу про те, чому варто подорожувати.

Дуже рекомендую подорожувати потягами або автостопом, і зупинятись у дешевих хостелах або кауч-серверах. Але це вже інша тема…

 

Українці

Приїхавши до Швеції, я прийняв рішення по-максимуму обмежити контакти з українцями. Ні, зовсім не тому, що вони мені не подобаються. Навпаки — я обожнюю свою націю, а особливо своє покоління. Просто я не бачив сенсу толокуватись з українцями у Швеції, коли навколо купа шведів, данців, норвежців, німців, італійців, греків, шанси зустріти яких в Україні десь на рівні 0,0001%.

А ще — українці змушуть мене сумувати за домом.

Мова також є важливою причиною обмежити контакти з українцями — в іншій країні є сенс практикувати місцеву і/або англійську мову, а не українську. Хоча, будучи відвертим, дві речі, яких мені бракує найбільше — це україномовних співрозмовників та української їжі.

Також, на превеликий жаль, дуже багато вихідців з України (на щастя, багато з них не є етнічними українцями), вважають, що факт їхнього проживання у більш заможних країнах підвищує їхній соціальний статус, і, як наслідок задираючи носа, стають трохи мудакуватими. Просто почитайте їхні блоґи, і порівняйте те, про, що вони пишуть до і після переїзду. Жалюгідне видовище.

 

Час

У якийсь момент, коли ви владнаєте усі свою побутові справи та облаштуєтесь на новому місці — у вас з’явиться багато вільного часу, адже ви у мить позбудетесь можливості проводити його уже звичними для вас способами: друзі далеко, улюблених місць ще немає, нічого і нікого навколо не знаєш…

Не марнуйте його на роботу або сидіння в інтернеті / перегляд телесеріалів. У вас з’явилась унікальна можливість заново скласти свій щоденний розклад. Використайте її з користю: почніть подорожувати, вчіть мови, читайте більше книжок, займіться спортом. І робіть це з перших же днів, аби одразу ж дати своїм мозку та тілу зрозуміти, що правила гри змінились, і попереднє життя уже в минулому.

Коментарі вимкнені.