У Гусятинській лікарні “нахімічили” із грішми на понад 742 тис. грн

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області під час ревізії фінансово-господарської діяльності комунального некомерційного підприємства «Гусятинська комунальна районна лікарня» виявили порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 742,4 тис. грн.

Аудитори встановили, що лікарня зайво нарахувала і виплатила заробітну плату з нарахуваннями на загальну суму 515 тис. грн. На порушення норм чинного законодавства без наявної економії фонду заробітної плати та фактичній заборгованості з оплати праці проведено виплати необов’язкового характеру – надбавки за складність та напруженість в роботі на загальну суму 447,8 тис.грн. Крім того, зайво виплачено надбавок і доплат без отримання відповідних рішень органу вищого рівня, завищено посадові оклади, проведено оплату за невідпрацьований час всього на 51,2 тис.грн.

У дохід місцевого бюджету не перераховано 69,5 тис.грн, отриманих від орендарів за спожиті комунальні послуги та утриману із працівників заробітну плату після завершення бюджетних періодів 2015-2017 років, а використано на витрати поточних бюджетних періодів.

За рахунок коштів загального фонду кошторису лікарні покрито витрати на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, спожитих під час надання платних послуг, які відшкодовані до спеціального фонду, на суму 32,7 тис. грн. Незаконні витрати внаслідок зайвого списання пально-мастильних матеріалів становила 50 тис. грн.

Від орендарів лікарня недоотримала 54,5 тис. грн орендної плати через неврахування щомісячних індексів інфляції при її нарахуванні.

Також ревізією встановлено низку інших порушень фінансової дисципліни, а саме: невідображення в обліку наявної заборгованості; лишки основних засобів; недоотримання доходів працівниками, всього на 427 тис. грн.

За допущені порушення на відповідальних осіб лікарні складено 14 протоколів про адміністративні правопорушення, до установи застосовано фінансові санкції.

Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів, про її результати поінформовано місцеві органи влади.

Джерело: Державна аудиторська служба України

Коментарі вимкнені.