У Луцьку лунали вибухи, аж закладало вуха, кажуть тернополяни (фото, відео)

5 серпня, у Луцьку, в центральному парку ім.Лесі Українки, вже не вперше пролунали вибухи. Так, щороку тут проводять військово-історичну реконструкцію боїв УПА в рамках фестивалю патріотичного духу «Бандерштат».

Цьогоріч у відтворенні бою традиційно взяли участь кілька десятків осіб, перевдягнених у військову форму НКВД, Червоної армії та вояків УПА. Показовий бій тривав менше години. Диктор з мікрофоном коментував усе, що відбувається на обгородженій території, котру оточили сотні глядачів.

Тернополяни, котрі відвідували «Бандерштат» і минулого року, зауважили, що тоді  на поле «бою» по загиблих виїжджала запряжена фіра. Кінь сполошився, мабуть від надмірної кількості галасливих глядачів, та якийсь час відмовлявся іти. Цього року по загиблих виїжджала військова автівка. Крім того, минулого року гранатомет стріляв на стільки близько до публіки, що після вибухів декому доводилося відпльовуватися від землі. А більшості – витрушувати її з волосся. Цього року вибухи проводили якнайдалі від глядачів фестивалю “Бандерштат-2012”. Але на декого таки потрапляла незначна кількість пороху. Крім того, минулого року “загиблих” грузили на фіру. А цьогоріч одного навіть поволокли по землі. Цей момент був доволі видовищним. Тернополянка Оксана, котра раніше ніколи такої реконструкції не бачила, каже, що в неї аж “мурашки по тілу пішли”. Адже “мертвого” партизана прив’яли за руки до машини та тягнули по траві. Диктор коментував цю сцену, мовляв, раніше так часто робили НКВДисти для залякування українців.

Після завершення дійства глядачі фотографувалися із реконструкторами, та з їх зброєю. Дехто замість стандартних знимок вирішив вигадати цілий сюжет. Наприклад, дівчина брала в руки зброю і просила реконструктора підіграти, наче вона захопила його у полон. Хлопці мусили позувати дівчатам, закладаючи руки за голову та розпачливо поглядаючи у фотокамери.

Більше матеріалів про Бандерштат-2012 ТУТ

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.