У «Медоборах» знайшли вампіра
Науковець зі Львова, який досліджував у природному заповіднику «Медобори» умови проживання кажанів, виявив у фауні нашої області вид кажана, досі невідомого науці.
Як повідомила «Номер один» молодший науковий співробітник природного заповідника Оксана Мурська, науковців, які спеціалізуються на вивченні цих видів тварин, у природному заповіднику немає, тому було вирішено запросити фахівців, які постійно досліджують цей вид ссавців і добре знаються на їх різновидах.
– Нещодавно науковець Олександр Кусьнеш із Львівського національного університету ім. І. Франка досліджував кажанів і зумів ідентифікувати в заповіднику 18 видів (всі вони занесені до Червоної книги України – авт.), а одного – ні. Львів’янин попередньо визначив, що це підвид «вухатої нічниці», якого немає не лише в заповіднику «Медобори», а й, можливо, в усій Україні, – наголосила співробітник заповідника.
Для того, що підтвердити чи спростувати слова науковця, необхідно провести генетичний аналіз виду. В заповіднику не беруться назвати навіть орієнтовної дати, коли це буде зроблено, адже аналізи дороговартісні, до того ж не всі можна зробити в Україні. Були випадки, що навіть деякі дослідження флори і фауни ПЗ «Медобори» замовлялися у Швеції та Люксембурзі.
Чому саме у «Медоборах» мешкає така кількість лиликоподібних або рукокрилих?
–Це пояснюється тим, що у природному заповіднику є відповідні умови для проживання цих видів ссавців. Старі дерева, в дуплах яких можуть жити кажани, а також у печерах, яких є безліч на території заповідника. Для багатьох видів їжею служать плоди, нектар квітів, дрібні хребетні. У час активності (вночі) рукокрилі поїдають дуже багато різноманітних комах, серед яких є і небезпечні шкідники, саме тому користь від цих маленьких звірят величезна, – зауважила пані Оксана, і додала: – У місцях скупчення за ніч кажани знищують по кілька десятків кілограмів комах
Коментарі вимкнені.