У пернатому царстві Володимира Дрогомирецького з Тернопільщини – 400 голубів
У Володимира Дрогомирецького з села Заболотівка Чортківського району – благородне захоплення: чоловік вирощує декоративних голубів. У його дбайливо облаштованих вольєрах живе 400 пернатих. Найбільше серед птаства – якобінів, які вирізняються своєю шляхетною зовнішністю і норовливою вдачею.
Про своє захоплення пан Володимир розповідає з особливою теплотою. Мабуть, тому, що родом воно із дитинства. «Мій батько вже більше сорока років вирощує спортивних голубів, – розповідає господар. – Саме з його, як мовиться легкої руки, я і почав захоплюватися голубами. У дитинстві тато часто брав мене з собою на виставки-ярмарки. На одному з таких заходів у Чернівцях я вперше побачив голубів пав’яків. Однак купити їх тато не зміг, тому що не було пари. Але згодом я таки отримав бажаний подарунок – батько привіз пав’яків із Львова. Відтоді й почалася моя самостійна голубина справа».
Нині у пернатому царстві Володимира Дрогомирецького, крім перших поселенців-пав’яків, «прописані» ще шість декоративних порід голубів: домінікани, кучеряві, ростовські, сибірські, англійські дутиші та якобіни. У двох голуб’ятниках оселилося чотириста красивих птахів. Найбільше серед них якобінів білого, жовтого і червоного окрасу. Їх у заболотівського господаря є 120. Від інших декоративних голубів якобіни відрізняються своїм пишним коміром навколо шиї, який накриває голову.
– Утримання цих птахів – задоволення не з дешевих, – мовить пан Володимир. – Бувало, за пару пернатих платив сто п’ятдесят доларів. А не раз сто доларів викладав за одного голуба. Та й вітаміни треба купити і корм спеціальний. Але я за птаха можу віддати будь-які гроші.
Своїх улюбленців пан Володимир годує пшеницею, насінням соняшника, кукурудзою, ріпаком та горохом. А ще голуби споживають багато зеленини та овочі. Дещо з кормів чоловік купляє, але основну частину вирощує сам, бо має в обробітку п’ять гектарів землі. За словами птахівника, особливого догляду голуби потребують навесні і влітку, коли самки відкладають яйця і виводять нове потомство. Тоді до раціону птахів пан Володимир додає морську сіль, ракушки, глину та пропоює йодованою водою. Господар каже, що за тиждень пернаті з’їдають 50 літрів корму.
На волю голубів чоловік не випускає – щоб хижаки не впіймали. Для компенсації простору спеціально спорудив для птахів великий вольєр.
– Що ж стосується голубиної вірності та кохання, то, якщо голубів спарувати, вони будуть разом до кінця свого життя, – каже Володимир Дрогомирецький. – Пара спільно висиджує яйця та годує малих пташенят.
Благородне захоплення пана Володимира поділяють дружина Наталя та десятирічний син Петро. Щосуботи сім’я влаштовує у голуб’ятниках генеральне прибирання: ретельно миють та дезинфікують приміщення. А в неділю, вмостившись на лавку біля вольєра, ведуть із своїми підопічними тепле спілкування, отримуючи від цього неабияку насолоду.
Марія БЕЗКОРОВАЙНА, Газета “Сільський господар плюс”.
Коментарі вимкнені.