У Тернопільській області ремонтують лише ті дороги, які потрібні Хоптяну і Ко
Влада приховує, де гроші на дороги. Проект з однойменною назвою – «Де ви, гроші на дороги?» – в Тернополі діє вже кілька місяців.
Володимир Ханас, координатор проекту: «Ми відслідковували як заходи, які, скажімо, були управлінськими, так і реальний стан по відбудові доріг. Власне кажучи, всі ви є очевидцями. Насправді ми живемо в якомусь такому дивному світі, коли одні нації роблять дірки в сирі, а в нас чогось їх люблять робити в асфальті».
Громадські організації спитали у влади скільки, коли на які дороги виділили грошей. На останній запит, який, за словами координаторів, складали професіонали, начальник служби обласних автошляхів Микола Гнатів не відповів.
Ярослав Чорнозуб, експерт: «Відверто вам скажу, дуже професійно складений запит. Запит було надіслано 3 травня 2012 року. У відповідності до діючого Закону «Про доступ до публічної інформації», ця інформація є публічною, протягом 5 календарних днів ми повинні отримати відповідь. Цієї відповіді на сьогоднішній день не існує. Я офіційно хочу звернутися до Желіховського Юрія Васильовича, який контролює дотримання цього Закону зі сторони адміністрації, та попросити: «Юрію Васильовичу, наведіть, будь ласка, лад із чиновниками, які не дотримуються діючого законодавства».
Координатори акції сподіваються, що далі їхній серіал про дороги Тернопільщини ставатиме цікавішим. На думку місцевих депутатів, відремонтувати проблемні шляхи в області не вдасться і через «Євро-2012». Основні кошти державна влада виділила на ті регіони, де відбуватимуться ігри Чемпіонату. Тернопільщині залишається обходитися тим, що є. Та й ґрунтовного вибору доріг, які ремонтуватимуть, немає.
Олег Сиротюк, депутат облради: «Ми маємо ситуацію, коли 10 років ремонтується одна вулиця. Але коли вже завершують ремонтувати кінець вулиці, то вже треба починати ремонтувати початок, який робився 2 чи 3 роки тому. Тому якогось системного підходу і розуміння в тому, яким чином підбираються вулиці, яким чином, скажімо, ремонт тих чи інших доріг може вплинути на позитивну динаміку соціально-економічного розвитку того чи іншого району, тієї чи іншої адмінодиниці, – немає. Позиція просто незрозуміла».
Після визначення суми на ремонт управління ЖКГ адміністрації повинне розділити гроші по об’єктах і направити профільній комісії. Після розгляду останньої рішення винесуть на сесію обласної ради. Якщо там його затвердять, роботи можна починати. Але на Тернопільщині ця нескладна, здавалося би, процедура триває вже 5-й місяць. І поки погода для ремонту доріг сприятлива, питання навіть не потрапило до комісії.
Ярослав Чорнозуб, експерт: «У той час, коли обласна рада своїм рішенням ці кошти зарахувала 5 січня 2012 року, то розподіл цих коштів відбувся лише 3 травня. Арифметика дуже проста: що можна було робити стільки часу профільним управлінням, відповідальним за це питання? Де керівництво обласної державної адміністрації, за чим воно дивилося, що стільки часу ці гроші не були розподілені по об’єктах будівництва та утримання?»
Назар Яворський, депутат облради: «Питання розподілу коштів на дороги зараз затягується, якщо не блокується взагалі. Воно зараз відверто затягується. Дійсно, наступна серія буде цікавою. Скажімо, все прописано, гроші є. Чому не працює механізм – незрозуміло».
Як зауважили депутати, ремонтують в області лише ті дороги, які потрібні державній владі. Наприклад, зроблено трасу на Підволочиськ, куди регулярно їздить губернатор краю. Обранці навіть жартома пропонують на деякий час переселяти держпосадовців в інші райони. Можливо, тоді дороги відремонтують і там. Ділянки для реставрації вибирає та ж облдержадміністрація. За розпорядженням її голови, чи не всі роботи виконуватиме державне підприємство Служби автомобільних доріг. Але депутати впевнені, що ремонти доручать приватним структурам, зекономивши виділені на це державою гроші.
Олег Сиротюк, депутат облради: «Служба автомобільних доріг більшість цих робіт виконувати просто не буде. Більшість цих робіт будуть виконувати приватні підприємства, такі як субпідрядники. Вони отримають на безтендерній процедурі можливість виконувати та освоювати відповідні бюджетні кошти».
Координатори проекту «Де ви, гроші на дороги?» обіцяють не залишити справу просто так. І підготують наступні запити до всіх посадовців, задіяних у процесі розподілу коштів і ремонту доріг, – повідомляє ІНТБ.
У нас всі дороги дійсно перетворилися на напрямки, особливо на Львів. Десяток років неможливо без інфаркту доїхати до цього галицького Пьємонту. Скільки можна красти!
До речі про ремонт вулиць…Наш двір, до якого відносяться вул. Петлюри,10 та В.Стуса (навпроти магазину Фуршет), є найбільшим двором масиву Тинда, де проживають мешканці 350 квартир, дуже багато дітей, молодих мам з колясками і літніх людей…а двір являє собою жахливе явище, яма на ямі і ямою поганяє. Вже не один рік чуємо обіцянки про його ремонт, вже всі навколишні вулиці і двори заасфальтовані, приємно і не страшно по них пройтись, а про наш двір всі забули, і ніхто нічого нам не поЯснює, куди ми не звертались. Може, запросити посадовців до нас у двір на якесь святкування? Зламали б собі не одну ногу, тоді б і взялись за ремонт?????