У Тернопільському драмтеатрі базар влаштували законно
Довкола останніх подій, що відбувалися в тернопільському драмтеатрі, розгорілися неабиякі пристрасті. Мова йде про нещодавно проведену виставку–ярмарок промислових товарів. «Торги» тривали впродовж 11-15 червня.
Коментували цю подію і прості тернополяни, і чиновники. Всі один наперед одного обурювалися, як могло трапитися, що храм культури перетворився на примітивний базарчик, на якому продавали ліки, спідню білизну, взуття та інші вироби легкої промисловості. Та мало хто замислювався, чому так сталося? Чому нині заклади культури змушені займатися таким підробітком? Тож замість того, щоб критикувати дії керівництва драмтеатру, насамперед необхідно розглянути проблему недофінансування.
Сьогодні культура в Україні виживає як може, заробляючи сама на себе. І як вона це робить — уже спірне питання. Державні та комунальні установи ледь животіють. Однією з причин цього є погіршення матеріального становища населення, кризи політична та економічна, які провокують кризу духовну. Буває, не вистачає коштів навіть на найнеобхідніше. От і маємо плачевну ситуацію.
Виконуючий обов’язки голови Тернопільської обласної ради Сергій Тарашевський на офіційному сайті виборного органу оприлюднив свою оцінку того, що відбувалося в приміщенні закладу. «Тернопільський академічний драматичний театр імені Тараса Шевченка є комунальним підприємством обласної ради. Разом з тим про те, що виконувач обов’язків директора театру уклав угоду про проведення виставки, ні керівництво облради, ні профільні комісії, ні працівники виконавчого апарату нічого не знали. Цю угоду було укладено без погодження власника — себто обласної ради. А це порушення чинного законодавства», — йдеться на сайті облради.
Натомість начальник управління культури Тернопільської облдержадміністрації Григорій Шергей зауважив, що дії, вчинені керівництвом театру щодо здачі приміщення в оренду, є законними. Це прописано в статуті закладу, затвердженому ще в 2008 році. Також пан Шергей додав: «Нині в усій Україні є труднощі з фінансуванням галузі культури. І Тернопіль — не виняток. Проте на сьогодні ми не можемо сказати, що театр невпевнено почуває себе у фінансовому плані, оскільки з основного бюджету ми повністю виплачуємо працівникам заробітну плату, надбавки, відпускні, доплати за звання, в два етапи забезпечуємо, наскільки це можливо, всі витрати театру на комунальні платежі».
Як на всі ці чиновницькі та простолюдні баталії реагує керівництво закладу культури? Виконуючий обов’язки директора Борис Репка в коментарі нашій газеті повідомив: «На проведення подібних заходів ми маємо повне право. А нині головна причина — фінансові труднощі. Так, наприклад, театр заборгував «Тернопільміськтеплокомуненерго» 25 тисяч гривень.
Тетяна ЛЕОНЧУК, студентка відділення «Журналістика» філологічного факультету ТНПУ ім. В. Гнатюка
Коментарі вимкнені.