8-річна Вероніка Хома з Тернопільщини виготовляє мініатюрні вироби з глини

Восьмирічна Вероніка  Хома із с. Забойки Тернопільського району вже понад три роки виготовляє мініатюрні вироби з глини. Розміри окремих деталей  сягають кількох міліметрів. Серед її колекції – тварини, посуд, фрукти, предмети інтер’єру, все, що привертає увагу дівчинки. Всього у Вероніки – майже півтисячі виробів. Особливість цих виробів – вони дуже малих розмірів від 2 мм до 6 см.

Дівчинка зараз навчається у третьому класі. За словами її мами Інни Хоми, донечка з дитинства любила малювати та ліпити різні вироби з пластиліну. Відвідувала художню школу, але згодом почала весь вільний час присвячувати ліпленню. Три роки тому Вероніка почала виліплювати дрібні фігурки зі спеціальної глини, яку не потрібно випалювати. Цей матеріал привіз їй з Польщі тато. «Я навіть не знаю, як вона це ліпить. Деталі бувають кілька міліметрів. Пальчики маленькі і ними так виліплює дрібні деталі», – каже мама дівчинки.

  Натхнення та ідеї для ліплення Вероніка черпає не тільки з навколишнього світу, а й з інтернету – вона знаходить необхідні малюнки чи зразки виробів і виготовляє їх з глини. Проте дівчинка не забуває і про навчання. Вона приділяє належну увагу школі, про що свідчать її успіхи у школі. «Ліпить у вільний час, проте навчанню це не заважає. Вона у нас відмінниця, любить математику та біологію», – ділиться мама дівчинки.

 Вероніка не планує зупинятись на досягнутому. Мріє удосконалюватися та почати ліпити вироби із глини, яку потрібно випалювати.

Хата

Коментарі вимкнені.