У тернопільському коледжі відкрили Музей національної слави

У духовному та політичному житті кожного народу є події та роки, які назавжди входять в історію і визначають його місце і роль у світових цивілізаційних процесах. В історії України вже з часу досягнення незалежності відбулася низка подій, які перед усім світом засвідчили прагнення українського народу до вільного, заможного та щасливого життя. В останніх з таких активно брали участь і студенти Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола – закладу. Колектив коледжу був одним із перших на майдані, коли розпочиналася Революція Гідності, бо прагнення розвитку держави та її підтримка для нас у пріоритеті,- повідомляють у навчальному закладі.

А тому в коледжі без жодних роздумів погодилися на пропозицію молодіжних міських організацій створити на базі навчального закладу сучасний осередок історії та патріотизму. Відтак торік у вересні спільно із молодіжною спільнотою Тернополя подали під номером 82 на проект Громадського бюджету ідею втілення в одній із лекційних аудиторій Галицького коледжу Музею національної слави. А вже у листопаді понад шість сотень тернополян її підтримали.

Створення зали національної слави у Тернополі дуже на часі. Візією проекту є популяризація української історії, важливих для українського народу історичних подій чи то минулих століть, чи тих, які мають місце в сьогоденні. Однак основне завдання функціонування такої зали – гуртувати місцеву молодь з метою розвитку національної свідомості, громадської позиції та активності, примножуючи міць і славу держави.

У проекті дизайну такої сучасної постійнодіючої зали – столи-конструктори, адаптовані для організації заходів різного типу, сучасне озвучення, широкоформатне мультимедійне обладнання для перегляду кінопродукції, експозиції музейного типу історичної тематики, багатий виставковий матеріал, присвячений сучасним державотворчим подіям та участі у них молоді міста та країни. До цього ж слід додати і вигідне місце розташування, адже Музей національної слави реалізовують у лекційному залі головного корпусу Галицького коледжу, що розташований у самому центрі міста. Все це якнайкраще сприятиме проведенню молодими та активними тернополянами всеможливих круглих столів, конференцій, бандерівських читань, лекцій, дебатів, наукових та практичних зустрічей, національно орієнтованих заходів. До розробки змістової, технічної та графічної концепцій залу доклав зусиль колектив студентів та викладачів комп’ютерної, журналістської, юридичної спеціальностей та дизайну, а також викладачі історії та української мови.

Коментарі вимкнені.