У тернопільському суді потурбувались про інвалідів-автомобілістів

В апеляційному суді Тернопільської області і надалі прикладається чимало зусиль з метою забезпечення рівного доступу до правосуддя людей з особливими потребами. Отже, днями біля “Будинку правосуддя” для інвалідів та людей з обмеженими можливостями облаштовано місце для паркування транспортних засобів.

Відповідно до міжнародної практики та українських норм і стандартів, автостоянка позначена спеціальним знаком. Керівництвом суду врахувало, щоб людині було зручно заїхати. Насамперед йдеться про інвалідів, які пересуваються на інвалідному візку — їм вони безперешкодно могли дістатися до облаштованого при вході пандуса, а звідти — у приміщення Будинку правосуддя.
При потребі інвалід або супроводжуюча його особа можуть скористатись кнопкою виклику, встановленої перед входом у будівлю, та викликати судових розпорядників.
Для інвалідів із вадами зору перед входом у Будинок правосуддя, зали судових засідань та обидві канцелярії — у кримінальних та цивільних справах апеляційного суду встановлено інформаційні таблички зі шрифтом Брайля. Відтак вони зможуть навіть самостійно орієнтуватись і пересуватись всередині.
До того ж наказом по апеляційному суду призначено відповідальних осіб для спілкування з людьми з особливими потребами та проведено навчання з працівниками апарату апеляційного суду стосовно етики поведінки з даною категорією відвідувачів.
На останок слід нагадати, що вже декілька років поспіль для людей зі слабким зором на сходових майданчиках та у коридорах суду спеціальною жовтою фарбою помарковано підлогу.

Коментарі вимкнені.