У Тернопільському суді вчились долати вогонь

25 січня 2019 року судді та працівники апарату Тернопільського апеляційного суду під час навчань із охорони праці, пожежної та техногенної безпеки вчились діяти у випадку пожежі чи інших надзвичайних подій.
“Практика свідчить: у 95% випадків пожеж вогонь можна загасити у перші хвилини, потрібно лише діяти спокійно та вміти користуватись вогнегасниками, — зазначив, відкриваючи навчання, начальник циклу практичної підготовки НМЦ ЦЗ та БЖД Тернопільської області, підполковник служби цивільного захисту Володимир Андрунько: — Згідно зі статистикою, понад 80% пожеж стається у житловому секторі, тому так часто люди гинуть у вогні, перебуваючи у власних домівках”.
У разі виявлення пожежі потрібно не панікувати, а діяти оперативно: оповісти всіх, хто знаходиться на поверсі, про пожежу та за номером “101” викликати рятувальників, при цьому чітко вказати диспетчеру адресу та місце, де виникла пожежа (на якому поверсі, у коридорі чи кабінеті, можливі причини), охарактеризувати саму будівлю — скільки поверхів, наявні під’їзні шляхи. Під час пожежі категорично забороняється користуватись ліфтом.
Після цього підполковник служби цивільного захисту Володимир Андрунько перейшов до практичної частини та продемонстрував, як користуватись вуглекислотним та порошковим вогнегасниками.
“Універсальним є порошковий вогнегасник, яким можна тушити вогонь навіть на комп’ютері чи електроприладах, але спочатку прилади потрібно вимкнути з розетки. Щоправда, для гасіння електроприладів ефективніше використовувати вуглекислотні, при горінні паливно-мастильних матеріалів — водопінні, а щоб погасити локальну пожежу, наприклад, у кімнаті, найкраще скористатись аерозольним вогнегасником”, — порадив Василь Євгенович.
Експерт зазначив, що, відповідно до Правил пожежної безпеки, у Тернопільському апеляційному суді на кожному поверсі розміщено вогнегасники та пожежні рукави. У випадку виникнення надзвичайної події необхідно, не гаючи часу, без паніки, евакуювати людей та матеріальних цінностей.
На завершення працівники апарату вчились користуватись вогнегасниками, – повідомляє прес-служба Тернопільського апеляційного суду.

Коментарі вимкнені.