У Тернополі можна пожалітись на “стукачів”
Якщо до вас часто ходять міліціонери по наводці сусідів, але порушень не виявляють – можна адмінштрафу для наклепників добитись
У редакцію звернувся читач Іван Гарко. Чоловік поскаржився, що за останніх п’ять місяців в його квартирі вже три рази були правоохоронці. У всіх випадках люди в формі приїздили за зверненням сусідки.
– Я пів року тому заселився в квартиру по вулиці Карпенка, – розповідає Іван Гарко. – Перший раз сусідка, їй років 40, викликала міліцію в серпні. Було близько восьмої години вечора, – розповідає чоловік. – Тоді у мене двоє друзів гостювали, вино пили, голосно спілкувались, жартували. Правоохоронці пояснили, що створюємо проблеми для людей, а тому вони зобов’язані в міську раду повідомити, щоб там нам штраф призначили. Подумав: “Ну, може й заголосно сиділи”. Заплатив більше 100 гривень.
Проте через два місяці правоохоронці знову прийшли. Пояснили, що на “102” повідомили про шум і гуркіт в моїй квартирі.
– То був день, я свердлив стіну аби шкафчики на кухні причепити, – каже чоловік. – міліціонери прийшли, щось задокументували, на тому й сталось. Минулого тижня знов виклик в мою квартиру був. Сусідці не сподобалось, що палю на балконі і нібито струшую попіл на її білизну. Я в шоці від таких дій. Пробував поговорити, не вдається. Каже, що я їй заважаю нормально жити. Якщо ще раз приїдуть – зірвусь, бо це вже всі межі переходить. Чи можна щось в такі ситуації зробити?
В обласній мілції, куди звернулись за коментарем, пояснили, що правоохоронці зобов’язані реагувати на усі виклики, які надходять на “102”. Разом з тим, там визнають, що часто люди зловживають можливістю виклику міліції.
– Важко щось радити не проаналізувавши ситуації, – каже начальник відділу зв’язків з громадськістю обласної міліції Петро Колісник. – Проте, якщо слова чоловіка правдиві – один з варіантів – звернутись до дільничного та пояснити ситуацію. Правоохоронець може провести профілактичну бесіду з сусідкою та пояснити, що її дії не правильні.
Якщо ж це не допомогло, то можна діяти більш радикально.
Приміром можна звернутися з заявою до міського відділу міліції, описати ситуацію і поскаржитись на сусідку, – каже пан Колісник. – Тоді правоохоронці перевірять скаргу. Якщо виявиться, що правоохоронців часто виликає одна й таж людина, а підстав для цього нема – то може загрожувати адміністративний штраф. Приміром за наклеп. Але для цього, повторюсь, треба з’ясовувати усі обставини.
Коментарі вимкнені.