У Тернополі окремий центр буде опікуватися безхатьками

Центр обліку осіб, що не мають місця постійного проживання відкриється у місті Тернопіль. Основи початку створення, завдання  та діяльності центру обговорювались на спеціальній  нараді. Вищезгадана нарада відбулась другого серпня поточного року, ініціатором її виступив заступник голови Тернопільської ОДА Боярський Вадим. Ініціаторами ж створення центру обліку виступили члени громадської організації міста Тернопіль під назвою «Народна допомога Тернопіль» спільно з департаментом соц. захисту населення ОДА.

Першим питанням виявився пошук відповідного приміщення, адже координація та облік осіб має здійснювати за конкретною адресою. Для роботи даного центу необхідна й матеріальна допомога у вигляді коштів, які на перший рік роботи центру взялось забезпечити НО «Народна допомога». Сума яка знадобиться для роботи центру на перший рік становить близько 120,000 грн. Працівники народного об`єднання під час наради мали змогу поділитись досвідом роботи та принципами організації.

Подібні центри вже досить тривалий час існують та доводять свою користь та необхідність у таких великих містах як Київ, Львів та Чернівці. Вони досить тісно співпрацюють із державною міграційною службою та службами соціального захисту ОДА.

Основним завданням роботи центру є допомога тим людям, які не мають реєстрації. Наприклад зареєстрованими в центрі на даний час є 1300 осіб, з яких лише 10% є бездомними. Всі інші, є особами які на даний час не мають реєстрації ні в одному з приміщень. Такі особи мають проблеми із отриманням матеріальних допомоги та інших матеріальних виплат, крім того в них виникають проблеми із реєстрацією та оформленням бізнесу. Допомога центру виглядає приблизно так: центр реєструє людину без реєстрації за своєю адресою. Крім роботи на місцях працівники центу здійснюють так зване патрулювання вулиць, під час якого працівники спілкуються із бездомними та таким чином намагаються повернути їх до нормального життя. Щоб цього досягнути перший час центр забезпечує бездомних проживанням та харчуванням. Для тих, кого не вдається повернути з вулиці постійно влаштовується харчування.

Крім вищезазначеного центр може допомагати особам які тимчасово знаходяться на території області. Особливо актуальним це є зараз, адже велика кількість людей є переселенцями і далеко не всі з них мають документи., адже тікаючи від бойових дій не завжди вдається прихопити навіть паспорт або ж гроші.

 То ж центр обліку займається наступними проблемами та надає наступні послуги –

– облік та виявлення бездомних осіб;

– їх реєстрація;

– допомога у відновленні документів;

– забезпечення соц. гарантій біженців, переселенців та бездомних;

– надання довідкової та консультаційної інформації та ін.

Коментарі вимкнені.