У Тернополі пройде незвичайний книжковий день

21 квітня 2017 року, з 11.00 до 14.00, у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці проходитиме щорічна акція «Книги у пошуку читача», приурочена до Всесвітнього дня  книги й авторського права. Її мета — привернути увагу до книги й читання, залучити до бібліотеки нових користувачів. Цьогоріч акція проходитиме під гаслом «BooКрай».

Під час свята всі охочі зможуть переглянути книжкові виставки та взяти участь у заходах, долучитися до збору книжок для бібліотеки 44-ї окремої артилерійської бригади м. Тернополя в рамках Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна», ініційованої Міністерством культури України.

Книжкові новинки представлятимуть тернопільські видавництва  «Джура», «Навчальна книга — Богдан», «Підручники і посібники», «Астон».

Новинки краєзнавчої літератури представлятимуть працівники відділу краєзнавчої літератури та бібліографії бібліотеки на книжковій виставці «Літературна палітра краю». Експозиція ознайомить відвідувачів з багатовіковою історією Тернопілля, яскравими подіями сьогодення, самобутньою культурою, уродженцями, які прославили наш край та новинками художньої літератури.

Тут же проходитиме автограф-сесія за участю молодої письменниці, лауреата літературної премії імені Валер’яна Поліщука (2012), члена комітету з присудження Літературної премії імені Уласа Самчука (м. Рівне) Юлії Бондючної. В її творчому доробку — поетичні й прозові твори: «Не ходіть по душах» (2005), «Спадок» (2008), «Василь Басараба: літературний портрет» (2008), «Невивчена гладінь» (2012, поезії), «Микола Кащук: літературний портрет» (2012), «Роман із присмаком печериці» (2013; у співавторстві із Сергієм Синюком), «Волинська височина» (2016), «Гряде любов» (2016).

З книжковими новинками вітчизняної історії, правознавства, політології, психології, медицини, літературознавства знайомитиме відвідувачів виставка новинок із фонду читального залу «Інформація. Знання. Успіх».

Відвідавши експозицію друкованих та е-видань відділу літератури іноземними мовами«Будь в тренді — читай!», зможете обрати книгу за інтересами, а формат — за зручністю. Тут будуть представлені найкращі зразки сучасної американської художньої літератури мовою оригіналу та в перекладі, а також книги на інших носіях: CD-ROM, електронних читанках, планшетах.

Кращі зразки зарубіжної класики та сучасних авторів Європи, зокрема із серій «Карта світу», «Бібліотека нобелівських лауреатів», «Горизонти фантастики», будуть представлені на виставці художньої літератури «Європейська україномовна художня література», підготовленій працівниками відділу міського абонементу.

Для тих, хто хоче поглибити  свої знання з архітектури чи просто оцінити красу архітектурних шедеврів, відділ  літератури з мистецтва запросить до захопливої подорожі  з минулого в майбутнє найвидатнішими храмами і спорудами України та світу, поринути у світ різнобарв’я епох і архітектурних стилів, переглянувши виставку «У царині архітектури» унікальних альбомів із фонду відділу літератури з мистецтва.

Уже сьогодні новітні технології спричиняють докорінні перетворення і  дуже скоро фантастичні новації стануть звичайним атрибутом нашого побуту. До чого дійшла сучасна техніка машинобудування, приладобудування будівельних матеріалів, конструкцій тощо можна буде дізнатися з новинок технічної літератури, представлених на виставці відділу технічної літератури  «Світ технічної книжки».

На противагу сучасним технологіям, наступним великим перетворенням у сільському господарстві стане органічне землеробство, що відновлює ґрунт, водоносні горизонти і біорізноманіття. Про це в експозиції  «Калейдоскоп сільськогосподарських книжок» від відділу сільськогосподарської літератури.

О 12.00 запрошуємо до розмови за круглим столом «Книга від автора до читача». Учасники заходу дізнаються про «секрети» творчої майстерні популярних тернопільських авторів Ніни Фіалко та Юлії Бондючної, а літературний редактор, художник-ілюстратор і маркетолог видавництва «Навчальна книга — Богдан» Ганна Осадко ознайомить присутніх з особливостями «народження» нової книги.

О 14.30 відділ міського абонементу Тернопільської ОУНБ організовує вечір пам’яті українського письменника, уродженця Тернопільщини, лауреата Державної премії України ім. Т. Шевченка Степана Сапеляка «Я хочу величі у спомині». У заході візьмуть участь лауреати Всеукраїнської літературної премії імені Степана Сапеляка — тернопільський письменник, редактор, краєзнавець Богдан Мельничук, письменник, літературознавець, доцент ТНПУ Петро Сорока, священик, член НСПУ, доктор теологічних наук із м. Копичинців о. Василь Погорецький, доктор філологічних наук, професор ТНПУ імені Володимира Гнатюка Микола Ткачук. На захід запрошені військово-службовці 44-ї окремої артилерійської бригади.

Також у рамках акції тернополяни зможуть долучитися до збору книжок для бібліотек військових частин Збройних сил України та україномовних видань для дітей і молоді Сходу України, узявши участь у Всеукраїнській акції «Бібліотека українського воїна», ініційованої Міністерством культури України.

Усі охочі зможуть зробити свій внесок у збагачення фонду головної книгозбірні краю, узявши участь в акції «Подаруй бібліотеці книгу».

Під час акції «Книги у пошуку читача» проводитимуться екскурсії бібліотекою, презентація веб-ресурсів книгозбірні тощо.

Учасники дійства матимуть змогу стати користувачами бібліотеки, отримавши безкоштовно читацький квиток.

Коментарі вимкнені.