У Тернополі протестували під начебто російським банком?

Декілька тернополян вийшли з плакатами під стіни відділення VS Bank в обласному центрі. Люди закликали мешканців міста не нести депозити в установу, яка начебто належить Росії.

За словами організатора акції Михайла Крушельницького, він та його друзі хочуть звернути увагу тернополян на те, аби вони не фінансували терористів через різні структури, які діють на території України, зокрема Тернополя. «До нас виходили працівники відділення, казали, що платять податки в Україні, — каже Михайло Крушельницький. — Але ми дізналися в інтернеті, що це не так, що банк належить Росії. Будемо стояти, поки відділення не закриють».

У банку працівники відмовилися коментувати акцію під стінами закладу, де працюють. Сказали, що необхідну інформацію можна знайти в них на сайті.

Там же розміщена відповідь громадським організаціям Львова, які закидали VS Bank фінансування тероризму. Адміністрація установи виклала спростування цієї інформації. «На початку 2012 року австрійська фінансова група «Фольксбанк» продала російському ВАТ «Сбербанк Росії» 100% акцій компанії «Фольксбанк Інтернаціональ АГ» (на даний момент носить назву «Сбербанк Європа АГ»), яка на той час володіла дев’ятьма банками у Центральній та Східній Європі, включаючи ПАТ «Фольксбанк», — йдеться у повідомленні на сайті банку. — Відтак, основний акціонер банку не змінився, але внаслідок зміни власника основного акціонера банк увійшов до групи «Сбербанк Європа», яка налічує дев’ять банків у Центральній та Східній Європі. На протязі останніх чотирьох років банк не здійснював виплату дивідендів на користь основного акціонера, а прибуток залишався в розпорядженні банку. На обслуговуванні в банку немає жодного російського клієнта».

Віра Перун, Вільне життя

Коментарі вимкнені.