У Тернополі зафарбовують графіті
У Тернополі культура графіті динамічна у своєму розвитку. На вулицях міста, у дозволених і, на жаль, заборонених місцях, один за одним з’являться малюнки, виконані у різних технічних стилях: випадкові протест-графіті у формі “tag” або “wildstyle, складні у техніці по виконання графіті у стилях “bubble” (намальовані надувні або двоколірні букви) і “master-piece” і багато інших, на які вже й не поширюється традиційна англомовна класифікація.
Мистецтво розвивається, але і скарг на нього не меншає, пише Тернопільська липа. Складається враження, що українське графіті загалом запозичує екзотичні зразки без глибокого усвідомлення: скажімо, чи говорить вам про щось абревіатура “MBK”? А от на вулиці Руській вона зустрічається в настінних надписах з частотою 5-6 разів. Теж саме стосується слів “Subr”, “Сrew”, “Crowd” і т. д. Україномовні графіті можна поділити на дві категорії: графіті-зізнання(“Іра, я тебе кохаю”, хоча інколи їх творці ігноруюють пунктуацію і звертання до своєї дами серця комою не виділяють) і графіті, що виражають ставлення до політичних подій(“За Литвина”, “Бандерівці” тощо). Звісно, деякі рисунки анонімних творців претендуюють на високу художню цінність, демонструюючи свою високу здатність прикрашати монотонні міські пейзажі, бо стають не просто низькопробною мазаниною егоїстичних творців, яких публічно зневажає високе мистецтво, бо перетворюються в унікальні урбаністичні картини, яких обожнюють туристи, не говорячи про ступінь задоволення самого художника. Саме таких графіті хотілося б бачити побільше.
Впродовж минулого тижня з 13 до 17 липня ц.р. підприємство “Вікторія – М” якраз займалося зафарбовуванням графіті на стінах будинків та фарбування цоколів:
– Б.р. Д. Вишневецького,3,4,5,7
– Вул. Морозенка,1
– Вул. Симоненка,1
– Вул. Л.Курбаса,4,6
А де б ви ще хотіли замалювати “тернопільске графіті”?
Коментарі вимкнені.