У Тернополі запрошують на зустріч з Дмитром Павличком

11 вересня о 13.00 в читальній залі науково-технічної бібліотеки  ТНТУ ім. І. Пулюя відбудеться зустріч із класиком української літератури, майстром поетичного перекладу, політиком, дипломатом, культурологом, Героєм України Дмитром Васильовичем Павличком.

 

Фрагмент інтерв’ю з Дмитром Павличком з сайту 2000:

— Скажите, в чем виновата Россия, что украиноязычные книги в Украине продаются плохо, что на фильмы с украинским переводом люди не хотят ходить, о чем массово твердят кинопрокатчики?

— Я тільки-но був у кіно, транслювали україномовний фільм «Анна Кареніна», що надійшов з Америки, — повно людей! Що ви таке говорите? Ви знаєте, в чому Росія винна? Я вам розкажу! Росія 300 років розтоптувала і нищила наших письменників, Росія нас вішала, Росія нас знищила як націю взагалі! Ми вмирали завжди в боротьбі за своє життя. Ви хочете, щоб ми писали, як Достоєвський чи Толстой?

У нас не було мови, у 19 ст. ми тільки починали! Буде щойно тільки 200 років, як народився Шевченко, і ми за 200 років піднялись як культура! Але ми не мали державності. Якби Росія дбала, якби російська влада була прихильна до нас… Знаєте, скільки разів заборонялась українська мова? Сотні разів! Кожен цар забороняв, кожен генсек! Мені Олександр Твардовський, якось запросивши у ресторан в Москві, посміхаючись, сказав: «Вы знаете, украинские писатели, дорогие мои друзья, Гоголь раньше вас понял, на каком языке надо писать!» Все! Кінець! І ви хочете, щоб я любив цю Росію?

Коментарі вимкнені.