В Центрі Антикорупції створюють єдиний реєстр – роблять інвентаризацію проблем ЖКГ

Опитавши тернополян і відвідавши більше сотні тернопільських дворів, у Центрі Антикорупції виявили, що 95% проблем сфери житлово-комунального господарства мають схожий характер. В основному мешканці скаржаться на те, що попри обіцянки міської влади і керівників ЖЕКів, ремонти та благоустрій прибудинкової території не проводиться. А в ряді випадків – здійснюють не ті роботи, які для окремо взятого будинку є пріоритетними.

За словами голови Центру Антикорупції Ігоря Вонса, комунальна сфера потерпає від того, що відсутність контролю з боку громади відкриває шляхи для зловживань, фінансових маніпуляцій та елементарного списання коштів – інакше «збиткові» ЖЕКи так міцно не трималися б за місце на ринку. «Тому цілком очевидно, що має місце зговір – виконують або тільки «видимі» роботи, або ті, де легко приховати справжні видатки. Натомість до відома громади не доводять навіть графіки виконання робіт, не кажучи вже про визначення їх пріоритетності. В кращому випадку ремонтують те, що вигідно самому начальнику ЖЕКу або комусь із чиновників», – зазначає Ігор Вонс.

В Центрі Антикорупції вважають, що навести лад з найбільш нагальними проблемами житлового фонду міста допоможе їх повна інвентаризація. Для цього вже почали залучати до співпраці активних тернополян.

«Тільки господар знає, що справді потрібно в його домі. Тому саме тернополяни повинні визначати, які ремонтні роботи в їхньому будинку чи роботи з благоустрою у дворі потрібно провести першочергово. Нарікань є багато, тому що всі скарги мешканців міста залишаються у шухлядах чиновників, а бюджетний ресурс вони розподіляють на власний розсуд. Ніхто насправді не знає що саме, в якому конкретно будинку, потрібно ремонтувати і скільки на це необхідно коштів. Такий факт створює всі умови для того, щоб одним надавалися превенції, а інші роками чи десятиліттями чекали своєї черги», – пояснює Ігор Вонс.

Таким чином, щоб звести нанівець можливі зловживання, у Центрі Антикорупції вже розпочали створення єдиного електронного реєстру. Наповнення цієї бази відбуватиметься виключно за участі тернополян.

«Коли вся інформація буде в публічному доступі, приховати або перекрутити її на свій лад буде складно. З іншого боку, зніме напруження і той факт, що тернополяни самі зможуть перевірити, у кого в будинку чи дворі ситуація найгірша. А відтак і розподіл ресурсу буде більш справедливим. Головне, щоб кожен проявив активність та відповідальність, адже контролювати порядок у місті повинна громада. Важелі для цього у нас є, треба лише не боятись їх використовувати», – наголошує Ігор Вонс.

При цьому він наголосив, що свої пропозиції по створенню єдиного публічного реєстру з питань ЖКГ тернополяни можуть подати в офіс Центру Антикорупції: вул. І. Франка, 11.

-1 thoughts on “В Центрі Антикорупції створюють єдиний реєстр – роблять інвентаризацію проблем ЖКГ

  • 22:50 | 30.08.2015 о 22:50
    Permalink

    Ви уже знайшли бодай одного корупцыонера?

Коментарі вимкнені.