Війна головного лікаря перинатального центру Куценка за свою посаду – ще один удар по кишенях породіль?

kuzenkoВійна, що розгорілась між двома високопосадовцями – головою Тернопільської обласної ради Віктором Овчаруком та головним лікарем обласного перинатального центру «Мати і дитина» Віктором Куценком триває вже близько року.

Цими днями відбувся черговий фарс під назвою суд, який поновив на колишній посаді скандальновідомого лікаря.

Причиною конфлікту, який потягнув за собою вже кілька судових засідань, стало звільнення Куценка з посади головного лікаря перинатального центру «Мати та дитина». За словами медика, це відбулось незаконно. Обов’язковий контракт з обласною радою Куценко не підписав, тому Овчарук змушений був підписати розпорядження про його звільнення. Втім, Куценко парирував, що не отримував жодних документів. Згодом він оскаржив рішення голови облради про своє звільнення у судовому порядку. Основним аргументом, який не переставав закидати Куценко було те, що голова облради не в праві звільняти його з такої «солодкої» посади а зробити це може лише сесія ради. Однак, окрім поновлення його на посаді, Куценко вимагав від суду фінансового відшкодування за період «відпустки», а це близько 30 тис грн. Цікаво, що в період звільнення пана Куценка з посади, він продовжував працювати в пологовому будинку, але вже не керуючим, а акушером-гінекологом.

І судовим рішенням від 28 вересня 2016 р, звільнення головного лікаря перинатального центру визнали незаконним. Відтак, будучи абсолютно впевненою у своїй правоті, обласна рада подає апеляцію і … програє! Знову ж таки, судівство стає на сторону ображеного медика.  Проте навіть візуально спостерігалась упередженість суддів, які не врахували жодних аргументів обласної ради. А це свідчить про те, що чутки про 50 тис грн. мотивування від пана Куценка суду, скоріше за все є правдиві. Та чи справді Куценко є «жертвою» у цій ситуації та чи все настільки просто, як видається з першого погляду?

Однозначно, ні. За личиною успішного лікаря криється неоднозначне минуле. Для Куценка згадана сума мотивації не є проблемною, адже не секрет, що ціни в перинатальному центрі «Мати і дитина», м’яко кажучи, космічні. А в тому випадку, якщо породіллі потрібно робити кесарів розтин, то треба бути готовим сплатити круглу суму, що сильно вдарить по сімейному бюджету. Вже неодноразово у пресі згадувалося, що на кожну послугу встановлена своя такса, а будь-яка дія лікаря Куценка монетизована: оплата послуг через страховий фонд та, звісно ж, поза ним; плата за анестезію та необхідні додаткові процедури, «подяка» медичним сестрам, а також оплата палати за встановленим тарифом плюс сам факт її одержання є платним. Окрім цього, за неофіційними даними, пацієнток спонукають придбати медичні препарати, які часто є непотрібними. А значить для того, щоб жінка могла народити дитину та отримати належний медичний догляд, у рядовому пологовому будинку вона сплатить 1000-2000 грн, тоді як в Куценка народження обійдеться в 10 000-20 000 грн.

У «Мати і Дитина» відсутній належний контроль за діяльністю лікарів, які пов’язані корупційними схемами з очільником закладу. Як наслідок – багато неточних та невчасно поставлених діагнозів.

Як відомо, в даному центрі працевлаштовано чимало родичів Куценка, кваліфікацію яких ніхто не перевіряв. Таким чином, він знову вміло використовує своє професійне становище, забувши, що перинатальний центр – це комунальний заклад, а не приватна власність. Працівники з острахом розповідають про диктаторське та зневажливе ставлення їхнього начальника. Персонал боїться говорити відкрито про дійсне становище в пологовому центрі. Відтак, масове звільнення після другого Куценкового «пришестя» служить цьому підтвердженням. Зрештою, після винесення рішення на користь медика, зранку на території закладу були розклеєні листівки з текстом «Викорінимо корупцію з перинатального центру. Геть Куценка!»

Та на цьому сумнівна діяльність головного лікаря не закінчується. Він не лише не допомагає, а й заважає покращенню пологового центру. Так, в 2012 році держава виділила 52 мільйони гривень, аби Тернопільський перинатальний центр «Мати і Дитина» був відреконструйований. З приходом нового року, обіцяне відкриття «оновленого» центру так і не відбулося. Більше того, виділених бюджетних коштів ставало все менше. У підсумку, реконструкція була проведена лише на словах, а 170 тис грн. з міського бюджету пішли у невідомість. Зважаючи на те, скільки коштів вкладено в перинатарний центр як від держави, так і з різних Фондів, якість ремонтних робіт надзвичайно низька, а центр і досі не здатний повноцінно працювати. Головний лікар, окрім своїх професійних зобов’язань має бути ще й господарником, а Куценко ставить на перше місце власний карман та власні інтереси. Як би він не намагався заполітизувати процеси свого звільнення, його корупційні діяння зашкалюють. Очевидно, що такий головний лікар заслуговує не лише звільнення, а й кримінального покарання.

Тернополяни

Коментарі вимкнені.