Віктор Шемчук: «У Тернополі забудова набережної чиновниками знищує будь-які передумови для розвитку спорту!»

Національна федерація водомоторного спорту пропонує проект грандіозного комплексу

Президент Національної федерації водомоторного спорту Віктор Шемчук розповів в ексклюзивному інтервю «Свободі» про бажання створити на Тернопільському ставі базу розвитку свого виду спорту. Очолювана ним структура вже готує інвестиційний проект для міської ради про реконструкцію частини набережної на «Циганці». Зовсім нещодавно муніципалітет оголосив конкурс саме з облагородження згаданої частини нашого міста.

Хоча у місті вже кілька років відбуваються водомоторні фестивалі, та хоч якогось просування у розвитку водомоторного спорту немає. Своє обурення з цього приводу висловив Віктор Шемчук. Як він повідомив, керівництво Тернополя жодного разу не запропонувало проектів для розвитку виду. Натомість набережна ставу та прилеглі території забудовують скоробагатьки та чиновники.

– Якщо говорити загалом, то Тернопіль розглядається федерацією як базовий регіон для розвитку водомоторного спорту, для розвитку якраз міжнародного сегменту нашого виду, – розпочав розмову Віктор Шемчук. – На мою думку, наступив той час, коли Тернопіль може перетворитися у провінційної столиці на всеукраїнський центр розвитку водомотрного спорту. Та тут у нас немає, наприклад, водомотроного стадіону, або арени для розвитку водних видів спорту. А цю споруду можна зробити на базі об’єктів Товариства сприяння обороні України та міської власності.

Та у Тернополі немає місця, де будь-хто з бажаючи міг би спустити на плесо ставу свій катер. Навіть немає приміщення для нормального зберігання тої невеликої кількості плавзасобів, які є у місті.

Але що ми бачимо! Береги Тернопільського ставу активно забудовуються. Забудовуються по досить сумнівних проектах. Забудовуються з порушення вимог природоохоронного та водного законодавства України. І, на жаль, єдиним потягом наших високих чиновників та багатіїв – є будівництво житлових будинків та розважальних комплексів. Розвиток спорту нікого не цікавить.

shemchuk-viktor– Під час кожного фестивалю водомоторного спорту доводиться чути обіцянки місцевого керівництва міста про розвиток водомоторного спорту, починаючи з дитячо-юнацького рівня. Та у місті не існує жодної секції!

– Найбільша проблема у тому, що Тернопіль немає бази для розвитку нашого вид спорту. Всі об’єкти Товариства сприяння обороні України, які колись мали стосунок до водомоторного напрямку, мають інших власників, або ж їх власність не визначена. Тому розвивати цей напрямок у місті немає на чому. Немає підґрунтя. Ми спілкувалися з керівництвом обласного ТСОУ і не знайшли порозуміння ні в чому. Об’єкти, які ще 1987 року готувалися для розвитку спорту, такі як Центр суддівства чи стартовий понтон, на жаль, сьогодні перебувають у жалюгідному стані. За три роки, які ми ведемо перемовини про їх використання, крім того, що нам десять разів вказували на різних їх власників, ніхто нічого достеменно не може пояснити. Чи можна їх законно отримати в інтересах Національної федерації та потім їх використовувати? Як фахівець можу сказати, можна і потрібно їх брати за функціональним призначенням. Та, наскільки я розумію, ТСОУ вже втрачене. Тому ми можемо взятися самостійно відновити ще колись підготовлену територію для водомоторних видів. Якщо це вдасться зробити, то це значно збільшить як спортивний рівень, такі туристичну привабливість міста.

– Нещодавно міський голова Тернополя Сергій Надал оголосив про початок конкурсу на кращий інвестиціний проект з реконструкції причалу на «Циганці». А це один із об’єктів, який готували до чемпіонату світу 1987 року. Тобто це та спортивна інфраструктура, про яку ви розповідали. Національна федерація водомоторного спорту буде подавати свій варіант проекту?

– Скажу вам відверто, мене дивує, що міська влада не запропонувала нашій федерації жодного проекту розвитку водомоторного спорту у Тернополі. Мене дивує, що міська влада жодного разу не спромоглася вислухати думки фахівців нашої федерації про можливості будівництва в районі озера інфраструктури для змагань і для розвитку дитячо-юнацького та й професійного спорту. Натомість ми чуємо про інвестиційні угоди та проекти, які не дадуть розвиватись хоч колись спорту на територіях ще колись визначених для цих потреб. Адже якщо на територіях у районі набережної буде вестися така хаотична забудова житловими будинками та розважальними комплексами, то можливість розвитку спорту буде остаточно втрачена. Адже на базі квартир, ресторанів чи інших розважальних закладів ніхто не може запустити жодного проекту згаданого мною напрямку Тернополя як столиці нашого виду спорту не тільки в Україні, але у всій східній Європі.

На території всієї Європи таких можливостей дуже мало. Тому розбазарювати береги Тернопільського ставу з притаманною тепер містечковістю задля забезпечення тільки власних інтересів місцевих чиновників та скоробагатьків – це не той проект, який витребуваний та очікуваний українським суспільством.

Дізнавшись сьогодні, що такі варіанти можливі, звичайно, ми підготуємо відповідні документи та звернення до Тернопільської міської ради з прохання найперше ставити нас до відома про можливість участі у таких конкурсах. А по-друге, Націнальна федерація має досить великий потенціал для розвитку власного виду по всюди в Україні. Та найбажаніше нам розвивати це у Тернополі. Адже наше місто за останні п’ять років встигло стати базовим для всіх головних змагань.

Ми можемо запропонувати своє бачення розвитку для території, яка традиційно була закріплена за водомоторним спортом. Також ми хочемо розуміти, які ще проекти є ще конкурентоспроможними, щоб потім визначитися чи є об’єктивними рішення міської ради про будівництво будинків, або як їх називають «елінгів», чи то інших споруд, які не відповідають жодним вимогам. Я пройшовся по ставі і подивився, щоб робитися на західній частині. Там побудована велика кількість будинків на набережній. Це не елінги. Це не приміщення для зберігання човнів. Це звичайні дачі та будинки для дорогого елітного відпочинку, які не мають нічого спільного з розвитком водомоторного спорту.

– Що ж ви бачите на «Циганці»?

– Універсальний модифікований водомоторний стадіон. Люди змогли переглядати наші змагання з нормальних трибун, які б місто могло використовувати і для інших масових заходів. Тут можна реалізувати давню задумку – спорудження понтонної сцени для виступів виконавців. І, звичайно, місце для зберігання човнів.

Є можливість розробити ще дві повноцінні траси на Тернопільському ставі. Вони будуть різної категорії складності – для молоді, ветеранів і професіоналів.

Ще минулого літа ми розробляли проект будівництва стадіону у Донузлаві, що у Криму. Та півострів вже не розглядається базовим для розвитку жодного виду спорту. На основі цього проекту та з певними доопрацюваннями, міській

Такий спільний проект був би набагато цікавіший і привабливіший, а ніж будівництво елітного житла для нових скоробагатьків.

Свобода

-1 thoughts on “Віктор Шемчук: «У Тернополі забудова набережної чиновниками знищує будь-які передумови для розвитку спорту!»

  • 09:46 | 29.07.2014 о 09:46
    Permalink

    Пане Вікторе, допоможіть видворити з нашого міста цього Дідька Лисого і всю партію, в якій вони тусують, і тернополяни допоможуть відновити не один стадіон і реалізувати не одну хорошу ініціативу. Люди, які мали бажання інвестувати в будь-що у місті, після спілкування з керівництвом від Свободи робили один висновок – ЗАПОВІДНИК з чітким планом ОТЖАТЬ ДОЛЮ (в грошах чи матцінностях). Тому в Тернополі, крім бізнесу мера і того, хто ліг під мера за допомогою бандитів,нічого не працює. У Вас є досвід, в тому числі і прокурорський, щоб забезпечити “десвободизацію”, тобто очищення від хапуг і злодіїв, нашого міста.

  • 14:36 | 30.07.2014 о 14:36
    Permalink

    Марні потуги – за “циганку” вже кейс зелених занесено до бездонної на хабарі ТМР. А віддавати “замовникам-інвесторам” треба вже свої кровні! Ось тому приватизація через ручних депутатів пройде за один мах рукою мера, яка “ніколи не крала”?!

Коментарі вимкнені.