“Вільне життя”. Тернопіль. Брендова куфайка. (Анекдот з радянських часів)

Іноземцям показують передовий колгосп десь у російській «глибинці». Звичайно ж, до їх приїзду тут підготувалися. Все побілили, пофарбували, гній, що лежав величезними купами, з ферми вивезли. Оглядають гості те, інше, слухають коментарі. Раптом за корівником крик почули, заглянули туди — там чоловік жінку сварить.

Забажали знати, що викликало гостру суперечку, колгоспне начальство хотіло б відвернути увагу іноземців, та не вдалося. Підійшли всі до тих двох, перекладач питає про причину сварки. Парторг нишком показує чоловікові кулака, мовляв, щось не те скажеш, то нарікай на себе. Кмітливий селянин зорієнтувався відразу й пояснює: «Не можемо з жінкою дійти згоди, яку машину купувати. Я кажу, що «Жигуля» цілком вистачить, а їй тільки «Волгу» подавай». Іноземці поважно покивали головами: ось, мовляв, як колгоспники живуть, про що сперечаються.

Коли делегація поїхала, парторг похвалив чоловіка за ідеологічно витриману відповідь, пообіцяв премію. Потім питає: «А за що насправді ти жінку сварив? Я не представник світової буржуазії, мені можеш сказати». «Та як було не сварити, — відповідає чоловік. — Учора купив їй нову куфайку, а вона сьогодні вже її до роботи взяла».

Нинішній стан справ у нашого сусіда вказує, що куфайка там знову стане модною. І не тільки серед трудяг, а й серед тих, хто сьогодні ще купує брендовий одяг. Відколи падає курс рубля, відомі продавці одягу втрачають бажання везти свою продукцію в Росію. Зовсім призупинили поставки фірми Inditex, BNS Group, що управляє в Росії компаніями Calvin Klein, Armani Jeans, Michael Kors і TopShop. Ще деякі значно зменшили обсяги завезень. Пояснення в усіх одне й те ж: оптові партії одягу купують у виробників за валюту, а за яким курсом переводити її в рублі — ніхто не знає. Тож, аби не «прогоріти», краще з торговою мережею Росії не мати справи.

Таким чином, за відсутності імпорту куфайка на просторах цієї країни має шанс стати брендовою.

М. АНТОНЮК. ВіЛЬНЕ ЖИТТЯ

Коментарі вимкнені.