Віртуозний бандурист, який вийшов грати на вулицю, бо в нього вкрали гроші, спілкуватиметься з тернопільськими ЗМІ

14 листопада, перед виступом в «Перемозі» до Тернопільського центру комунікацій завітає віртуоз бандури, людина з надзвичайним голосом – Віктор Пашник. Він виконує народні (обрядові, колискові, батярські, ліричні), а також авторські пісні. Зараз готується до великого туру Європою. Де б він тільки не виступав – всюди збирає повні зали небайдужих шанувальників.

Зараз Віктору 32 роки, народився він на Франківщині, але доля закинула до Вінниці.

–       Сусідка сказала, що в сусідньому селі набирають дітей до спеціалізованої школи з музичним нахилом, як відділення коломийського педагогічного училища. В музичній школі я грав на трубі, а такого інструмента там не було в переліку, тому сівши на раму велосипеда, я разом з батьком поїхав назустріч долі… То були сильні чотири роки, я вчився, я грав і співав ,футбол. волейбол, походи на ставок, завжди пресинг зі сторони місцевих…Але важливим було все: нас безкоштовно навчали кращі викладачі зі столиці, навіть вчили ремонтувати і виготовляти бандури, а ще ми спілкувались і жили в умовах  всього українського.

З 2004-го року Віктор Пашник активно подорожує Україною і близьким зарубіжжям. Співає, як на вулиці так і в залах, або на фестивалях. З 2005-го року приєднався до “Каравану Сонячних Бардів” – прослов’янської спільноти незалежних творчих людей позитивного спрямування, яка активно впливає на відродження Родових традицій, фольклору ,писемності і навіть харчування,п роїхав багатьма країнами колишнього Союзу, де всюди співав рідною мовою! В 2009-му році записав два презентаційних диски, в яких під гітару виконав авторські пісні – “Сонячна Ніч” та пісні в супроводі бандури – “Кобзар Шкрум”.

Поспілкуватися з цим цікавим та неординарним бардом, мандрівником та просто світлою людиною можна буде в ТЦК (ТЦ «Атріум», 4 поверх) о 17.00. Вхід вільний.

А побачити його виступ можна буде о 19.00 в «Перемозі». Вхід – 20 грн, а для школярів та студентів – 15 грн.

Довідка “Погляду”

Навчався у єдиній в Україні Стрітівський кобзарській школі.

Випускник 1999 року. Тоді працював Василь Литвин, відомий український кобзар.

У школі навчалися лише хлопці. Одного разу хтось із учнів поцупив у Віктора гроші, які дала мати. Тоді він уперше вийшов на вулицю з бандурою.

Після кобзарської школи Пашник вступив до Чернівецького університету на кафедру музики та українознавства.

Нині постійної роботи музикант не має. Їздить Україною автостопом, грає на корпоративних вечірках. Та найбільше виступає просто неба. Каже, на вулиці можна зімпровізувати, виконати те, чого душа бажає, ухопити настрій перехожих.

Коментарі вимкнені.