Влада підтримує бойовиків у Слов’янську, – Михайло Нечипоренко

Михайло Нечипоренко тільки пару днів тому приїхав у Тернопіль зі Слов’янська. Він зустрівся з журналістом «Погляду та розповів, що насправді відбувається у місті, де зараз проходить активна фаза АТО.

За його словами, терористів у місті підтримує не так вже і багато людей.

– Коли це все починалось було видно, що вони не мають більшості. Бо на мітинги збиралась тисяча-півтори людей. І на цих півтори тисячі людей з’являються бусики з невідомими номерами. І причому акцент, у нас ж суржик, а там явно на цих мітингах збираються люди з таким кацапурським акцентом, який у нас в Слов’янську ну дуже рідко почуєш. Ну явно це не місцеві. У нашому місті живе 120 тисяч людей. Нехай виборців 80 тисяч. Нехай старші люди не можуть прийти. Нехай 60 тисяч активних. То з них лише приходить тисяча. То як це всі підтримують?

Розповів він і про ніби то підтримку самопроголошеного мера Пономарьова.

–          Сказати, що він не має підтримки не можу. Але я очікував гіршого. Тому для мене виглядає, що у нього мала підтримка. Я побачив, що навпаки, не має трагедії. Інше питання діяльність влади. Чого фінансує держава тих бандюків. Відбуваються всі соціальні виплати. Відбувається банківська діяльність. І зараз в мене знайомі підприємці звернулись до податкової служби з тим, щоб їм відстрочили оплату податків через те, що вони реально не можуть заплатити в державний бюджет гроші. Тобто зараз те, що вони проплачують у фінансові установи, фактично потрапляє до бандюків.  Чому Уряд не вирішить про відстрочку оплати комунальних послуг? Всі гроші знову ж не попадають бюджет. Коли виплачують пенсії, кошти потрапляють на пошту, яку грабують. Як би не було цих коштів, там було б значно інакше. Я дивлюсь, ті хто підтримує бандюків, були дуже розчаровані, коли до 12 травня вони не отримали соціальних виплат. І підтримка дуже рідко впала цього Пономарьова. Коли проплатили, люди зраділи, Пономарьов виступив і сказав, що вони все порішали. І люди сказали, що Пономарьов справжня влада, він може щось порішати.

У місті йде війна. Бойовику по місту тягають «Нону» та стріляють по об’єктам, – розповідає чоловік. Але хто більше руйнувань наніс чи Нацгвардія чи бойовики, він сказати не може.

–          Бойовики стріляють із житлових об’єктів. Нацгвардія мусить якось відповідати. Але я ще жодного разу не чув, щоб Нацгвардія була ініціатором артобстрілу. Це були тільки постріли у відповідь. Бойовики навмисне це роблять, ведуть стрілянину з житлових кварталів. Сказати, що Нацгвардія вторгається у Слов’янськ не можу, бо вони тільки по периметру стоять. Бандюків вони не чіпають. Але чи правильно вони роблять, мені важко сказати. Але в принципі Нацгвардія не мусить цим займатись. Це не її роль. Це мусить робити СБУ, міліція.

З близьких друзів Михайла ніхто не підтримує бойовиків.

–          Але серед знайомих є таких чимало. Деякі з них деморалізовані поведінкою центральної влади. І вже починають думати, що та окупаційна влада, яка сьогодні існує в Слов’янську є нормальною. У місті йде розділ людей. Але немає масових акцій. Люди в підтримку України взагалі не можуть вийти, бо  в місті є півтори тисячі озброєних людей, які за будь яку спробу можуть тебе вбити. Люди сильну паніку мають – крики, істерика. Кажуть, що там вже пів міста розвалили. Але я в центрі живу і не бачу нічого. Ось від нас з центру стріляють. Але люди не відрізняють звуків запуску снаряду та вибуху чи його детонації.

Найбільша проблема у місті, за словами чоловіка, це сприяння владою бойовиків. А друга проблема в інформаційному вакуумі.

–          От буквально виїжджаєш в Олександрівський район, це 80 км від Слов’янську, і люди практично не знають, що у нас відбувається. По телебаченню виступають люди, які безпосереднього відношення до Слов’янську та Крамоторську не мають. Якісь експертні думки висловлюють. Люди по їхнім судженням щось кажуть, хоча ці люди там ніколи не були. Що вони реально знають? Я наприклад декілька раз намагався поспілкуватись, коли приїжджали різні телеканали у місто. П’ятий канал там був.. Вони йдуть постійно до бандитів. Якісь інтерв’ю беруть. Ніхто не розмовляє з іншою частиною громади взагалі. Це просто жах якийсь. Чомусь з бандитами спілкуються, а з прихильниками України – ні. Я розумію, якщо це роблять російські ЗМІ. Але чому наші канали так роблять? Я не розумію. Я декілька разів намагався в певний період загострення вийти на Громадське телебачення. Теж ніякого результату.

Запитали ми Михайла і про те, хто відпустив своїх дітей на відпочинок у Крим.

–          Це питання не до нас, а до влади, – каже. – Як вони могли проїхати без документів. І це не батьки відпустили, бо це в основному діти з будинків сімейного типу.  І до речі, коли я їхав у Тернопіль чисто випадково у Донецьку з нами їхала жінка, яка є керівником одного з тих будинків. Вона розповідала російським ЗМІ, в ютубі  є відео, що боїться нацгвардії і з дітьми вони ховаються. І я тут раптом її побачив, вона поїхала в Москву. Я побачив, бо поїзд був поруч з тернопільським. Поїхала причому без дітей. Тобто вона дітей відправила кудись у Крим, а сама поїхала в Москву очевидно отримувати зарплату, яку заробила, відправивши дітей.

За його думкою нормальні батьки не могли відпустити своїх дітей невідомо куди і  невідомо з ким.

–          Це якась афера з тими дітьми. Але мене найбільше турбує, чим займається наша влада. Чому діти без відповідних супроводжуючих документів перетнули кордон і попали на окуповану територію. У будь якому випадку це незаконна дія прикордонників. Які  в кращому випраку недогледіли, а  в гіршому це якась корупція, що діти поїхали без документів. Бо для дітей з будинків сімейного типу має бути серйозна процедура з оформленням документів. Це ж «державні» діти, і чому їх невідомі люди відправляють без відповідних документів. Бо документи у Слов’янську вони не могли оформити, бо у нас не працює ні одна державна установа.

А Тернополю просто повезло, що місто не під тим кордоном, – каже Михайло.

–          У Вас не має масового засилання шпіонів, які постійно по мозку їздять. У Вас не має інформаційного оброблення людей. Тому що ми під російським кордоном. По друге, у Вас не має такого впливу Московської церкви. У нас у Слов’янську Лавра, у Хрестищі – церква, у Сергіївці монастир. І ось цей трикутник, вони просто людей зомбують, промивають.

Спілкувалась Надія Греса

 

-1 thoughts on “Влада підтримує бойовиків у Слов’янську, – Михайло Нечипоренко

  • 21:46 | 10.06.2014 о 21:46
    Permalink

    А на те, щоб евакуювати мірне населення, а потім зачистити місто вы усіх видів тварин у панів жидоолігархів коштів немає? Мабуть йде проста зачистка територій від українців для поселенців з Малої Азії.

Коментарі вимкнені.