Тернополянка вже майже рік намагається повернути свого сина з рук заможного батька

Вже майже рік тернополянка Лілія Проць намагається «відвоювати» дитину у колишнього чоловіка. За її словами, чоловік незаконно забрав п’ятирічного сина від неї.
– Ми прожили шість років. І весь час чоловік поводився деспотично з використанням фізичної сили. Довший час я терпіла заради збереження сім’ї. Але коли я з’ясувала, що чоловік мені ще й зраджує (жінка надала «Погляду» докази неадекватної поведінки та зради чоловіка, – прим. ред..), я у травні 2013 року забрала дитину і переїхала до батьків. Відповідь чоловіка не забарилась – вже у липні 2013 року він за сприянням міського районного суду та опікунської ради на чолі з Герасимовою з допомогою міліції та виконавчого суду відібрали у мене сина. Чоловік достатньо забезпечений, щоб зам’яти цю справу – має свою стоматологічну клініку та кабінет стоматології в Білому домі. Але я не здавалась – подала апеляцію по скасуванню даного рішення. Чоловік на моє право піклуватись про дитину, почав порушувати проти мене кримінальні справи – про викрадення дитини, про підготовку до вбивства дитини, звинувачував у крадіжках, а зараз звинувачує мене у тому, що я його страшно побила, – каже жінка.
Лілія Проць зверталась по допомогу до нової влади, адже надіялась, що після Майдану їй вдасться мати всі законні підстави виховувати свого сина. Але ні. Ні Олег Сиротюк, ні Марія Чашка не перейнялись долею матері. Сьогодні жінка звернулась в редакцію «Погляду», до заступника голови ОДА Наталки Михно та районної прокуратури про чергове порушення її прав як людини:
29 травня 2014 р. відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини Тернопільської РДА, яка вирішала за доцільне визначити місце проживання мого малолітнього сина Проць О.І. з батьком за адресою с. Байківці, вул. Наливайка 15.
Відповідно до Закону України „Про місцеві державні адміністрації” предметом контролю адміністрацій є додержання законності в галузі материнства і дитинства, сім’ї та молоді.
Дане рішення комісії з питань захисту прав дитини Тернопільської РДА вважаю незаконним з наступних причин:
– Склад комісії з питань захисту прав дитини є тим самим, яким був і у 2013 році, а отже і з упередженим ставленням щодо мене. Подібне рішення, прийняте цією комісією, було скасоване від 4 грудня 2013 р. Вищим спеціалізованим судом України.
– У зв’язку з тим, що засідання комісії було в останній момент та без завчасного належного попередження перенесено з 9 год. на 14 год., тому я не могла скористатись правовою допомогою (ст. 59 Конституції України) свого адвоката Притули О.Б. оскільки вона не могла в цей час взяти участь у вказаній комісії (поза як первинне призначення засідання було на 9 год.). Тому я просила розглянути вищевказане питання відкласти, призначивши його у найкоротший строк.
– Дану заяву проігнорували та під час засідання відмовили мені надати письмове пояснення з приводу чого не задовольнили мого прохання про відкладення засідання та не навели мотивів порушення мого права на захист!
За таких обставин дане рішення вважаю упередженим та передчасним, оскільки через відсутність мого представника я немала змоги навести усі аргументи та надати додаткові документи, наявні у представника, які б мали вагоме місце у прийнятті рішення по даному питанню. Також слід відмітити, що у 2013 році під час розгляду справи Тернопільським міськрайонним судом при прийнятті рішення щодо визначення місця проживання сина, комісія з питань захисту прав дитини Тернопільська РДА у минулому році з листопада місяця (ухвала суду про направлення справи для складання висновку від 07.11.2013 р.) без вагомих причин відкладала розгляд даного питання, не попереджаючи мене про це, на 3 місяці!!!
Прошу Вас за таких обставин провести перевірку законності рішення комісії з питань захисту прав дитини Тернопільської РДА від 29 травня 2014 р. ,та сприяти повторному призначенню комісії для прийняття законного рішення.
(Копії рішення та протоколу засідання я до цього часу не отримала, не зважаючи на мої звернення).

«Погляд» слідкуватиме за перебігом події та деталі справи опублікує згодом.

-1 thoughts on “Тернополянка вже майже рік намагається повернути свого сина з рук заможного батька

 • 15:07 | 5.06.2014 о 15:07
  Permalink

  так завжди одностороннє звинувачення.Робота журналіста полягає в тому хто заплатив той і правий.((Недалеко втекли від журналістики нашого окупанта.

 • 19:58 | 7.06.2014 о 19:58
  Permalink

  Якщо мама бореться за дитину і це висвітлює місцеве ЗМІ,нехай і “односторонньо”, свідчить про те,що не було вагомих причин забрати дитину від матері!Рік мама бореться за сина. Якщо вона була б така погана то забила б уже давно..А гроші наші бездушні чиновники полюбляють і не думають про біль який завдають дитині, розлучаючи нероздільне-маму із дитиною.

  • 16:47 | 10.06.2014 о 16:47
   Permalink

   В тому і питання звідки ви знаєте другу сторону?Потрібно щоб ЗМІ висвітлили дві сторони тоді можна булоб зробити якісь висновки,а не кричати зараз що мама бореться за дитину.Два речення про дитину,а решта на захист себе.І просто так дитини в матері ніхтоб не забирав це однозначно, тому потрібно знати обидві сторони.

 • 21:01 | 8.06.2014 о 21:01
  Permalink

  Журналісти??? В статті йдеться про долю дитини!!! І, тим більше, в статті жінка звертається через засоби ЗМІ до суспільства, тому що судові органи всі звинувачення спрямовують на неї!!! Очевидно що “небідний” батько має “звязки” які забезпечують прийняття рішень на його користь!!! Тим більше, батько дитини застосовував фізичну силу до своєї дружини, є докази – це вже підстава для суду віддати дитину матері! А тут якимось чудом матері приписали всі можливі гріхи, аж до підготовки вбивства дитини і побиття колишнього чоловіка! Сміх і позор тій істоті яка придумала такий наклеп!!!! Батько з переляку перестрахувався всім чим міг!!! Але це все може ще обернутись проти нього!!! Тільки влада наша нажаль не міняється. Люди які сидять в кабінетах і надалі перевагу надають папірцям, а не моралі і справедливості! Яка тоді країна буде!!!! Я думаю що мати хлопчика свого добється! А люди які в цій справі чинили несправедливо за свої дії будуть відповідати перед Богом, який не бере хабарів!…

 • 11:22 | 9.06.2014 о 11:22
  Permalink

  Юрій, не зовсім згідна з Вами! На жаль у сьогоднішньому суспільстві склалась загальна думка відносно роботи всіх журналістів, аналізуючи окремих осіб, специфіку роботи яких можна погодити з вашими словами. Хочу в свою чергу сказати, що неодноразово чула історію цієї жінки в нашому місті. Це справді нелюдяно відібрати від матері дитину, яку вона виношувала під своїм серцем 9 місяців, за яку неспала ночами, переживала! Це може зрозуміти лише та жінка, в якої є дитина! Люди давайте всі своїми спільними зусиллями допоможемо їй, не будьмо байдужими! І тоді завдяки нашій людяності, буде нормальне суспільство! Пам”ятайте, легше всього прочитати цю статтю, закрити вкладку і забути цю жахливу історію, але мати розлучена з дитиною вже більше року, це ганебно!

 • 14:19 | 9.06.2014 о 14:19
  Permalink

  Як так можна забрати дитину у матері? Чому завжди гроші вирішують усі питання??! Комісія вважає,що дитині буде краще з батьком,який неодноразово бив матір? Мені боляче бачити,що в наш час таке поняття як “людська честь” перестала існувати!!
  Не приємно,адже одні люди роблять все аби жити чесно,а інші збагачуються на чужому горі і сльозах!

 • 18:36 | 9.06.2014 о 18:36
  Permalink

  Чула цю історію вже давно.Я сама мама і можу зрозуміти почуття Лілії.На жаль в нашому недосконалому суспільстві перевага надається папірцям ,а не моральним цінностям.Дуже хочеться,щоб хоча б хтось з впливових людей допоміг матері відстояти свої права.Навіть якщо батько дитини і дуже заможний- це ще нічого не вирішує!!!!!!!!!!!!!

 • 19:26 | 9.06.2014 о 19:26
  Permalink

  *Одностороннє*

 • 11:48 | 10.06.2014 о 11:48
  Permalink

  В якому суспільстві живемо? Щоб матір так довго боролася за своє право материнства? На силу має знайтися більша сила, але не сила грошей, а сила правди і справедливості!!! Така людина мусить бути покарана! Забуваємо, що страждає не лише мати, страждає дитина! Влада має звернути увагу! Правоохоронні органи не можуть обійти стороною численні статті в ЗМІ про цю трагедію!!!!

 • 19:08 | 11.06.2014 о 19:08
  Permalink

  Усім зрозуміло,що дитині потрібна метеринська опіка. Хлопчик саме у цьому віці формується і він потребує маминої любові та виховання,яке виховає марально,психічну,та фізично здорову дитину. Зараз він потребує постійні бесіди,відверті та грунтовні розмаови,різні види ігор, а хто це може зробити найкраще? Батько,який постійно працює? Усі п’ять років свого маленького життя він привик ,що поряд завжди мама,зараз ж у свому віці він переживає цілий рік суду ,щоб побути з рідною мамою. Люди,це не сина від мами заберають,а у дитини рідну маму!!!! Невже у нашої влади відключені почуття притамані усім людям,а діють вони лише за принципом термінала,лише приймають купюри? Верніть сину матір і дайте дитині вирости здоровим громадянином,не порушуйте його права у його ще такому малому віці. Я впевнена ,що на питання з ким ти хочеш бути він відповість “З мамусею”……

 • 01:15 | 21.06.2014 о 01:15
  Permalink

  НА МОЮ ДУМКУ ТУТ НІХТО НЕЗНАЄ ВСІХ ФАКТІВ????? А ПИСАТЕ І ВАЖАТЕ ЩО МАТІР ПРАВА!!!!!!!! НА ЦЕ НІХТО НЕМАЄ ПРАВА!!! так як звинувачує ЛІЛІЯ свого бувшого чоловіка в усьому А ЧОМУ ВОНА НЕ РОЗКАЖЕ ПРО СВІЙ СПОСІБ ЖИТТЯ ЯКИЙ ВОНА ВЕЛА ЗА СПИНОЮ СВОЄГО ЧОЛОВІКА —– ЩО ВОНА ДРУГОІ ВІРИ —І ЩО ДЛЯ НЕЇ БУЛО НАЙГОЛОВНІШЕ —????? СИН САШКО І ФАМІЛІЯ?????ЧИ ЗАЛИШАТИ СИНА НА ДРУГИХ ЛЮДЕЙ І ЙТИ ДО СВОЇХ ЄВАНГЕЛІСТІВ І ХОДИТИ З НИМИ ПО ВУЛИЦЯХ ЯК ПРИВИКЛА ЦЯ ВІРА ===================================================================================І ТУТ ПОТРІБНО ЗВАЖИТЕ ВСЕ ?????? А НЕ СУДИТИ ЛЮДИНУ ЯКА ДБАЄ ПРО СВОЮ СІМ”Ю!!!!!!!! І ХОЧЕ ВИХОВУВАТИ СВОЄГО СИНА ХРИСТИЯНИНОМ а не так як Лілія яка хотіла свого сина перехрестити на свою віру !!!!!!БЕЗ ЗГОДИ СВОГО ЧОЛОВІКА ?? І ЩЕ ДУЖЕ БАГАТО НЕГАТИВНОГО Є З СТОРОНИ ЦІЄЇ ЖІНКИ(МАМИ)ЯК ВОНА СЕБЕ НАЗИВАЄ ???? ЛІЛІЇ====== ЯБ ДУЖЕ ХОТІЛА ЩОБ ЛІЛІЯ РОЗКАЗАЛА ПРО СВІЙ СПОСІБ ЖИТТЯ- ЯКИЙ ВОНА ВЕЛА ДО РОЗВОДУ ??? ХОТІЛАБ З ЇЇ УСТ ПОЧУТИ ПРАВДУ ДЕ ЦЯ ПРИСЯГА ЩО ВОНА ДАВАЛА СВОЄМУ ЧОЛОВІКОВІ ЗАЛИШИТИ СВОЮ ВІРУ І БУТИ ВІРНОЮ ДРУЖИНОЮ І МАМОЮ ДЛЯ СВОГО СИНА А НЕ КОСЮЧОЮ КОБРОЮ!!!!!!!!!!!!!!

 • 01:52 | 21.06.2014 о 01:52
  Permalink

  ЦЯ ДИТИНА НЕМАЛА МАТЕРИНСЬКОЇ ЛЮБОВІ??? !!!!! ВОНА СВОГО СИНА З МІСЯЦЯ ТАСКАЛА ПО ЦІЛОМУ ТЕРНОПОЛІ АБО ЗАЛИШАЛА НА ЧУЖИХ ЛЮДЕЙ І ЙШЛА ДО СВОЇХ ІВАНГЕЛІСТІВ І ТАК ДЕНЬ ЗА ДНЕМ ЦЕ БУЛО ЖИТТЯ ЗАМУЖНЬОЇ ЖІНКИ ЯКА НЕДУМАЛА ПРО НІКОГО НІ ПРО ЩО ТІЛЬКИ ПРО САМУ СЕБЕ І СВОЇ ЄГОВИХ ——ЦІЙ ЖІНЦІ НЕ ПОТРІБНА ДИТИНА ЇЙ ПОТРІБНІ ГРОШІ!!!!!!!!!!МОЯ ДУМКА ::ЯКЩО Б ЛІЛІЯ ДІЙСНО ЛЮБИЛА СВОГО СИНА І ВІН (СИН) БУВ БИ ДЛЯ НЕЇ НАЙДОРОЩИМ В ЇЇ ЖИТТІ ВОНА Б ЗАЛИШИЛА СВОЮ ВІРУ І ДУМАЛА ПРО МАЙБУТНЄ СВОГО СИНА А НЕ ЯК НАГРУБИТИ І ЗРУЙНОВАТИ ЖИТТЯ МАЛЕНЬКОГО АНГЕЛА ЯКИЙ МОЛИТЬСЯ КОЖНОГО ДНЯ І ПРОСИТЬ БОГА ЩОБ МАМА СПАМ”ЯТАЛАСЬ =============================================== ЛІЛІЯ ПРОБУДИСЬ ВІД ЗИМОВОЇ СПЛЯЧКИ І ПОДУМАЙ ПРО СИНА НЕ РУЙНУЙ ЖИТТЯ ЙОГО !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ТИ НЕ МОЖЕШ ДАТИ ЙОМУ ТОЇ ЛЮБОВІ НІЖНОСТІ ЛАСКИ ЩО ЙОМУ ДАЄ І ДАСТЬ БАТЬКО ПОДУМАЙ ДОБРЕ

 • 13:44 | 24.06.2014 о 13:44
  Permalink

  GEMMA, у вас почуття гумору на висоті!З одної сторони це непогано, бо вмієте підняти настрій, розсмішити!! Я постійно слідкую за долею цієї жінки, перечитую статті, розмовляю про неї зі співробітниками, але ще такої нісенітниці не чула! Я познайомилась з цією жінкою особисто, вона дуже приємна, одразу ж з привітністю віднеслась до мене і до мого синочка! Мене дивує, як Ви можете писати такі наклепи, хіба не знаєте, що вся брехня неодмінно обернеться на вас?! Ліля представила чіткі факти і докази, а де ваші докази? У вас пусті, необгрунтовані слова, а в сторону її віросповідання, хочу сказати, що Свідки Єгови дуже порядні люди, я часто приймала їх на роботу, вони завжди акуратні, діти у них доглянуті, чисті, ввічливі і найголовніше вони чесні, і те про що вони розказують – нічого в цьому немає поганого! Якби всі так поводились, як ці люди, то світ став би набагато кращим!

Коментарі вимкнені.