Водою з батарей розсмішили тернополяни зіркових коміків

31 березня глядачі телеканалу «Інтер» зможуть побачити, як рухнула непохитна стіна байдужості двох найвідоміших коміків країни Володимира Зеленського та Євгенія Кошового. Зруйнувати її вдалось двом тернополянам – відомим кавеенщикам Борису Бідуну та Василю Яскевичу. Аби розсмішити шоу-менів, хлопцям достатньо було пару вдалих жартів, неабиякий артистизм і всього кілька хвилин. Виграні у проекті кошти тернополяни планують витратити на творчий розвиток команди, – пише Номер один.

У новому сезоні замість Галустяна – Кошовий

Тернополяни Василь та Борис мають солідний стаж гри у КВК. Спершу хлопці працювали у різних тернопільських командах: Борис у команді «Біляші», а Василь у – «Фреш». Та згодом доля розпорядилась об’єднатися двом колективам у єдине ціле. Так рік тому тернопільська публіка вперше побачила креативну та тоді ще молоду команду «Weekand». Про масштаби успіху, які досягне команда всього лише за рік, ніхто навіть не здогадувався. На щастя, чекати удачі довелося не довго. В арсеналі нагород команди – бронза у фіналі Західноукраїнської ліг КВК.

– Отримати таку відзнаку вкрай важко, – розповідає Василь Яскевич, – оскільки участь у фіналі беруть команди, які вже побували у вищій лізі. Нам вдалося це зробити. А після цього з’явилася ідея поїхати у Київ на телевізійний проект «Розсміши коміка». Це єдиний аналог шоу, де прості хлопці, так би мовити, з вулиці, можуть заявити про себе, «засвітитись» на центральному телебаченні і виграти гроші. Я зареєстрував нас на участь у шоу в інтернеті. На кастингу був дуже суворий відбір. Він проходив два дні. У ньому взяло участь майже чотири сотні учасників. Спершу всіх зареєстрованих ділили на групи по 50 осіб. З них обирали десятку кращих. Потім учасники зустрічалися з авторами «95 кварталу». Згодом нам зателефонували з телеканалу і повідомили, що 26 лютого відбуватиметься телевізійна зйомка.

Хлопці зізнаються, що робота в ефірі для них була абсолютно новим полем діяльності, хоча й дуже цікавим. Гримери, камери, студії, декорації – усе виглядало дуже солідно і професійно.

Свого виходу на сцену під час зйомок довелося чекати майже три години, пригадує Василь. – Тоді ж нарешті вдалося побачити відомих на всю країну коміків та розсмішити їх. До речі, відкрию секрет, у новому сезоні, який стартує на телеканалі «Інтер» 17 березня, замість Михайла Галустяна партнером по проекті Володимира Зеленського став Євгеній Кошовий.

Розмір виграної у проекті суми хлопці не розголошують, оскільки підписали з організаторами угоду про нерозголошення, однак довідатися, у яку суму обійшлися телеканалу жарти тернополян, можна буде під час ефіру. Також цього сезону в ефірі шоу глядачі вдруге зможуть побачити улюбленців тернопільської публіки, учасників львівської команди «Еталон» та ще двійко кавеенщинів-тернополян.

Жартували на універсальні теми

– Табуйованих тем на шоу не було, – розповідає Борис Бідун. – Ми особисто вирішили не прив’язувати жарти до політики чи відомих торгових марок. Для організаторів не важливо, якого роду будуть жарти, головне – розсмішити коміків. Граючи багато років у КВК, ми навчилися відчувати тонку межу між жартом та тим, де кавеенщини перегинають палку. Стимулом до участі у проекті стало переконання знайомих, що потрапити на проект взагалі не реально. Також існує стереотип, що на телебаченні все куплено і «пробиваються» тільки свої. Ми вирішили перевірити це на собі. Поїхали, розсмішили, виграли. Тому якщо хтось хоче також взяти участь у цьому проекті, ми підтверджуємо, що розсмішити коміка цілком реально.

Те, що замість Михайла Галустяна був Євгеній Кошовий, однозначно є великим плюсом, переконані тернополяни.

– Справа в тому, що Кошовий, хоч і з Луганська, але він вільно володіє українською мовою. Та й у «95 кварталі» він, як правило, виступає українською. Натомість Галустян – російськомовний, до того ж, йому менше зрозумілою є специфіка українських жартів, особливо західних. До цього часу більшість україномовних учасників проекту зосереджувались тільки на Володимиру Зеленському, тому що він добре знає мову і колорит, – каже Василь Яскевич.

Розсмішити коміків тернполянам вдалося жартами, відомими тернопільським шанувальниками КВК. Перемога у шоу додала хлопцям азарту до участі у подібних проектах, однак в якому саме шоу вони хотіли б себе спробувати, тернополяни наразі не визначились. До цього часу тернопільських кавеенщинів можна було побачити у шоу «Бійцівський клуб». У ньому команди беруть участь на запрошення. Як правило, в ефір потрапляють колективи з солідними напрацюваннями. Цілком можливо, що скоро подібне запрошення надійде команді «Weekand».

КВК стає прибутковим

Перші три роки команда несла тільки витрати: на поїдки, костюми тощо, зізнаються хлопці. Зараз КВК став більш прибутковим.

– Нам залишилось усього кілька кроків, щоб досягти задуманого. Часто талановиті та працьовиті колективи організовують свої гумор-шоу, аналогом якого є проект «Вар’яти». Також команди працюють на корпоративах, весіллях, інших святкуваннях. Уже два рази ми організовували власний проект, так званий, КВК-парад і зимовий кубок у місті Радивилів Рівненської області. У Тернополі публіка звикла до цікавих видовищ і вона не є ними обділена. Натомість у Радивилові такі заходи менш поширені, але люди їх відвідують дуже охоче. Ціна квитка не висока, тому ми можемо покрити витрати на організацію дійства, нагороди командам і трохи підзаробити. Оскільки ми тільки стартуємо на ринку гумору, то вирішили почати саме з цього містечка, звідки, до речі, родом капітан нашої команди, каже Василь Яскевич.

Тернопіль – дуже специфічне місто у плані тематики жартів. Тут «на ура» сприймаються жарти про село. Батьки більшості тернополян є вихідцями з села. Там пройшло дитинство багатьох з нас, тому людям село є таким близьким та смішним, каже Борис Бідун. Бізнес, мерчендайзерство для тернополян є не дуже зрозумілими, до того ж, їх вистачає у роботі, тому жарти на ці теми сприймаються не так легко. Люди хочуть розслабитись і згадати про те приємне і радісне, що з ними колись відбувалося.

Водночас тернопільські жарти кавеенщикам доводиться адаптовувати до інших міст. На виїзді винахідливі та кмітливі стараються жартувати на універсальні теми: сім’я, дороги, даішники тощо.

– Часто в інших містах ми жартуємо на тему нічних клубів або ж можемо пожартувати з рідного міста. Висміювати місто, в яке приїжджає команда, категоричного заборонено, адже невідомо, як на це відреагують глядачі, – каже Борис.

За словами Василя Яскевича, українські глядачі дуже люблять україномовні команди, тому у цьому західним кавеенщикам неабияк пощастило. Такі команди передають колорит та щирий український гумор. За тривалий час участі у КВК хлопцям довелось побувати в багатьох містах, серед них Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Вінниця, Київ тощо. Кожне місто запам’яталось по-своєму, але найбільше мені подобається Івано-Франківськ. Центр цього міста є дуже затишним і нагадує маленьку Європу, каже Борис. Більшість міст запам’ятались публікою та позитивом, адже КВК – це позитивна гра, де людина отримує заряд енергії та хорошого настою.

Зоряна Гарасимів

Цитата

Жарт, який розсмішив коміків:

«Сім’я, якій опломбували крани, підпільно пила воду з батарей».

Коментарі вимкнені.