Випускниця Марія Чупа з Тернопільщини розповіла, що допомогло їй набрати 200 балів на ЗНО

На фото з архіву випускниці: Марія ЧУПА та вчителька біології Лариса СЛЮСАР.

Випускниця Ковалівської загальноосвітньої школи І—ІІІ ступенів Монастириського району Марія Чупа — одна із чотирьох абітурієнтів Тернопільщини, які цьогоріч здали предмет ЗНО на 200 балів. Дівчина отримала максимальний результат із тестування з біології. Я вирішила познайомитися з Марією ближче та поцікавитися рецептом її успіху.

— У школі я проявляла нахил до природничих і точних наук. Чи не з найбільшим захватом вчила математику та біологію, — розповідає Марія. — Вважаю, що в цьому велика заслуга моїх педагогів. Вони — професіонали своєї справи, доступно викладають матеріал, дуже люблять свій фах.

Зацікавили вивченням предметів дівчину вчителі рідної школи: викладачка біології Лариса Андріївна Слюсар, вчитель математики Володимир Васильович Баран, директорка навчального закладу, викладачка хімії Марія Іллівна Слюсарчин.

Звісно, у досягненні успіху не менше залежало і від бажання Марії здобувати знання. А вона завжди була енергійною, працелюбною ученицею, ретельно готувалася до уроків. Не дивно, що дівчина — золота медалістка.

— Марія — дуже хороша дитина, надзвичайно старанна, вихована, творча, відповідальна, наполеглива натура, — зазначає директорка школи Марія Слюсарчин. — З першого по одинадцятий клас вона отримувала похвальні листи, брала участь в олімпіадах. Дай Боже, аби її мрія щодо здобуття бажаної професії здійснилася. Я впевнена, що наша випускниця стане висококласним спеціалістом.

Марія запевняє, що з не меншим ентузіазмом, ніж на шкільних уроках, у вересні минулого року розпочала готуватися до ЗНО. Допомагали їй заняття із репетиторами.

— Я вважаю, що репетитор дуже важливий у цій справі. Він дає неабиякий поштовх до праці, систематизує той матеріал, який необхідно повторити, закріпити, — каже дівчина.

Окрім того, одинадцятикласниця придбала великий довідник із темами з біології для ЗНО. У виданні було багато додаткової інформації, тож довідник допомагав Марії ще глибше зануритися у світ науки, розширити кругозір.

Завдяки ретельній, копіткій праці Марія вирушала на тестування, впевнена у своїх силах, із вірою в успіх. Дівчина відчувала, що результати оцінювання її не розчарують. Так і сталося. Абітурієнтка добре склала тестування з української мови та літератури, математики, хімії, а підсумки оцінювання біології сягнули максимальних 200 балів.

— Ось так і здійснилася моя мрія. Я досягла мети, до якої йшла не один рік, — усміхається Марія Чупа.

Цікавлюся в дівчини, чи не преміювали її за високі здобутки рідні. Адже сьогодні для багатьох сімей, які мають старшокласників, це вкрай поширена практика. Марію запитання трохи дивує. Каже, що така тактика для неї неприйнятна:

— Сім’я і так дуже багато вкладає у мене, мій розвиток. Я не сприймаю, коли за добрі результати батьки мотивують дітей дорогими дарунками. Знаю, що вчуся для себе, для власного блага.

Із вибором професії в Марії сумнівів не виникало — дівчина вирішила, що стане лікарем та рятуватиме людські життя. Пояснює: медицина їй близька, адже за цим фахом працює її мама, таку ж професію вже здобуває брат. Тож, очевидно, за кілька років їхня родина матиме свою династію лікарів.

На завершення прошу співрозмовницю поділитися порадами з майбутніми абітурієнтами.

— Найперше потрібно мати бажання досягти добрих результатів, а також наполегливо вчитися, і не тільки протягом останнього року. Хлопцям і дівчатам ніколи не потрібно опускати руки, завжди йти вперед, — зазначає Марія Чупа. — Звичайно, буде нелегко, але коли ти справді ставиш перед собою конкретну мету, то впевнено до неї крокуєш, незважаючи ні на що. Це, напевно, найголовніше. І, звісно, в абітурієнта повинен бути висококваліфікований вчитель, який допоможе розібратися у всіх деталях, нюансах того чи іншого навчального предмета.

У Марії такі наставники були. Дівчина щиро вдячна їм — усім педагогам своєї школи, а також репетиторам. Ми ж, своєю чергою, бажаємо Марії підкорення нових висот у здобутті омріяної професії.

Вільне життя

 

Коментарі вимкнені.