Вища освіта заважає тернополянам знайти роботу

Закон «Про зайнятість населення» набирає чинності з першого січня 2013-го року. Відповідно до нього, роботодавці, які оплачуватимуть працю в розмірі трьох мінімальних заробітних плат і більше – зможуть платити на п’ятдесят відсотків менше єдиного соціального внеску за своїх робітників. Сьогодні мінімальна зарплата в Україні тисячу сто дві гривні, а середня – біля трьох тисяч. Найбільша вона у мешканців столиці – чотири тисячі п’ятсот гривень. Найменшою ж середня зарплата є у Тернопільській області – дві тисячі двісті тридцять п’ять.

Куриляк Анатолій, директор Тернопільського міського центру зайнятості: «4 відсотки, від тих, кого ми працевлаштували, отримують зарплату більшу середньої по області, тобто, більше 2235 гривень».

Ще з 90-тих і до сьогодні ситуація на ринку праці не змінюється. Кожного року в Тернопільський міський центр зайнятості звертається близько 7–9 тисяч осіб. Зараз у Тернополі біля трьох тисяч безробітних. Серед них – найбільше жінок, шістдесят чотири відсотка. На сім відсотків цього року зросла і кількість непрацюючої молоді.

Куриляк Анатолій, директор Тернопільського міського центру зайнятості: «Сьогодні в Україні зареєстровано біля 500 тис. безробітних. В області зареєстровано в нас біля 14 тис. безробітних і в місті Тернополі зареєстровано на сьогоднішній день біля 3 тис. безробітних».

За даними досліджень, в Тернополі третина населення – це люди з вищою освітою. Випереджає нас лише Харків і Київ. Але працевлаштуватися тернополянам набагато важче, оскільки сьогодні затребувані робітничі професії.

Куриляк Анатолій, директор Тернопільського міського центру зайнятості: «Мова йде про електрогазозварників, мова йде про слюсарів, мова йде про кваліфікованих електромеханіків, ті професії, які колись випускали професійні технічні навчальні заклади для підприємств нашого міста чи області, зараз їх не випускають, змінивши свої профілі. От якраз зараз на них відчувається гострий попит. Кваліфіковані водії, тобто, які мають всів категорії, поїздки за кордон, кваліфіковані зварники – вакансії в нас знаходяться на рівні 3-4 тисяч».

Серед людей, які шукають роботу в нашому місті, найбільше економістів, менеджерів, бухгалтерів, вчителів.

Куриляк Анатолій, директор Тернопільського міського центру зайнятості: «Сьогодні вакансії за робітничими професіям, практично, на одну вакансію припадає півтора особи, а коли ми говоримо про працевлаштування людей з вищою освітою, то на одну вакансію припадає чотири особи».

Новий закон «Про зайнятість населення» обіцяє захистити людей від дискримінації. В оголошеннях про нові вакансії заборонять вказувати вік і стать громадян, а також дані про особисте життя.

ІНТБ

Коментарі вимкнені.