Як архітектор ділився секретом, комуніст – сам собі суперечив, а тернополяни просто хотіли зупинити будівництво (діалоги)

На початку квітня мешканці будинків по вул.Живова зібралися в дворі сусіднього дитсадочка (по вул.Липовій), аби підняти проблему зведення будинка на території, яка, як вони вважають, належить дитсадку. Усього на зустріч прийшло близько трьох десятків тернополян, переважно старшого та середнього віку, кілька журналістів, архітектор даного запланованого будинку та… представник комуністичної партії – перший секретар обкому – Василь Паразінський.

Проти чого виступають мешканці

Мешканці цього мікрорайону уже давно «виступають» проти знищення в їхньому дворі зеленої зони на користь будь-яким будівництвам і таки відвоювали зведення будинку на цій ділянці в 2009-му році. Активістами тут є жінки. Вони практично щонеділі дзвонять на прямий ефір УХ-радіо до міського голови Сергія Надала, крім того, дзвонили і на прямий ефір мера на TV-4. Жінки кажуть, що Надал постійно їм обіцяє, що ніякого будівництва не буде, але ділянку уже розчистили, на місці працюють трактори та прораби. Люди підозрюють, що міський голова має якісь домовленості із забудівником – фірмою «КреаторБуд», під головуванням Ігора Гуди. Крім того, тернополяни стверджують, що забудова ведеться незаконно. Оскільки, на їх думку, дана земля належить дитячому садку. Крім того, не були проведені громадські слухання і їхньої думки «ніхто не спитав». Люди обурені, що в місці, де усі будівлі – п’ятиповерхові, планують зводити дев’ятиповерхівку. Вони вважають, що це – порушення санітарних норм, і воно призведе до підтоплення їхніх підвалів.

Архітектор же показав людям план будинку, з усіма помітками та вимірами відстаней. При нормі близько 20-ти метрів до найближчої споруди, тут відстань від дитсадка та будинків – 30 метрів. Також пояснив, що в місті проводиться пониження рівня русла р.Серет, тому підтоплення їм не загрожує.

Три десятка мешканців – з досвідом і без

Усіх присутніх мешканців я б умовно поділила на дві групи. Одна – це активісти, які ведуть справу проти забудови даної ділянки уже не перший рік. У них – ціла товстезна папка з усілякими документами, зверненнями, підписами, запитами, відписками. Вони налаштовані рішуче, не збираються відступати. Інша ж група – для масовки та підтримки. Це більшою мірою пенсіонери. Вони й висловлювалися різкіше, подекуди навіть кричали, перебиваючи офіційних «доповідачів». Крім того, ці люди не добирали слів, могли і «міцне слівце пропустити». Вони вважали, що після зведення будинка, замовником якого є УМВС, половина квартир все одно дістанеться не правоохоронцям, а «піде з лотка». Нарікали вони і на правосуддя. На заклики Василя Паразінського вирішувати конфлікт згідно законів – через суди і прокуратуру, ці тернополяни з групи «підтримки» стверджували, що суди і УМВС – це одне ціле.

Що там робив комуніст?

Дивно, що на дане зібрання мешканці запросили не представників «модної» у Тернополі ВО «Свободи» і навіть не депутата свого округу, а комуніста. І хоч його попросили не вдаватися в політичний аспект даного конфлікту, та він не втримався, аби не наголосити на тому, що всі земельні проблеми у Тернополі через те, що зараз у міській раді більшість становлять депутати-«свободівці» і немає комуністів. Пан Василь того дня був «гвіздком програми». Адже, як політик з досвідом, він і говорив найбільше, і найгучніше, і навіть пообіцяв тернополянам підтримку своєї партії в даному конфлікті. Тому одразу пояснив активістам вул.Живова, що, згідно закону, вони мають написати заяву до прокуратури. Єдина «нестиковочка» в його словах була в тому, що за 15 хвилин до цього він говорив про те, що ніякі закони в нашій державі не діють, і верховенство права – річ аморфна.

«Погляд» пропонує читачам кілька найгарячіших діалогів із тієї зустрічі:

Комуніст Василь Паразінський: Звичайно, нашим правоохоронцям потрібне житло і ми тільки за те, щоб їм надавали житло. Але, шановні, треба дійсно не на території садочка. Наші правоохоронці заслуговують на це, і всі люди сьогодні повинні отримати безкоштовне житло.

Тернополянка: Шо, більше другого місця нема? Половину хатів продали (показують на сусідню новобудову – прим.авт.). Я в курсі дєла, бо я причетна.

Комуніст Василь Паразінський: Ну не могли вони цього зробити. Будівельник міг зробити

Тернополяни: Ні, вони зробили! Прийшов Надал і Шенгера сказав, що ніякого вони не знають, хто тут має будувати, кому це дали і кому це належить. На даний момент ми не найшли, кому належить ця земля. 28.08.2009 ми зверталися до сесії міської ради, щоб були проведені громадські слухання, була створена депутатська комісія. Нас проігнорували. Не створена ні депутатська комісія, не проведені громадські слухання, земля виділяється з порушенням.

Комуніст Василь Паразінський: Мені зробили зауваження, щоб я не говорив про політичність. Я не буду про політичність. Я буду говорити про земельне. Сьогодні я вам наведу, шановні тернополяни, приклад. Сьогодні із 120 питань, які винесені на сесію міської ради, приблизно 100 – це земельні. Тобто, роздаються наліво-направо землі для всіх, тільки не для вас. Ваші інтереси ніхто не запитає, тому що сьогодні при владі ви знаєте хто. Але ви не зупиняйтеся, відстоюйте свої права. Якщо у вас є спірні питання – їх потрібно вирішувати в судовому порядку.

Тернополяни: А суд чий? То в другому десь місці будуйте. Ну а я троє дітей маю і я вожу х…р знати куда дітей в садік, а живу коло двох садків. Ми вже рік боремся.

Комуніст Василь Паразінський: А це вже інше питання: де будують, як отримали дозвіл, чому якраз тут, а не в іншому місці, чому порушуються норми будівельні…

Тернополянка: Той директор «Креаторбуду» Гуда – він взагалі вже обнаглів. Замовник УМВС, а за які то заслуги «Креаторбуд» інвестором виступає?

Комуніст Василь Паразінський: Но ви знаєте, що закони, на превеликий жаль, в нашій державі не виконуються. Чому? Тому, що живемо ми в такому суспільстві, де панує хаос, беззаконня і принцип верховенства права можна «подвінути». Що ви можете зробити? Ви можете, я вам лише обіцяю, що офіційно по закону, як ви до нас звернулися від імені жителів цих будинків Живова 14 та 18, ми будемо відстоювати ваші права. Ви писали колективне звернення? На кого? Відписки ви получили? Получили. А тепер, якшо є спірне питання – ідіть в суд. Позовну заяву в суд. Створіть комітет і від імені всіх жителів відстоюйте інтереси в судовому порядку – тільки таким чином. Тому, що є будівельні норми, є чинне законодавство.

Тернополянка: Якшо врахувати, що тут було болото і квакали жаби, і то всьо насипали – у нас зараз підвали мокрі.

Архітектор даного будинку Ігор Гордій: Ні-ні. Цього не буде. Я вам розкажу секрет – проводиться чистка русла річки Серет. Вона ведеться вже давно і вже може закінчена. Це означає, шо буде понижено русло Серету – десь порядка на 1,5 метра. Ви думаєте, що це будують і проектують шарлатани, люди, які не розбираються, без сертифікатів? Це роблять спеціалісти, які за це відповідають.

Тернополяни: Ми говоримо тільки за то, шо це зашкодить, як дитячому садку, так і нашому будинку.

Архітектор даного будинку Ігор Гордій: Чим воно зашкодить?

Тернополянка: Ви ще молодий, ви ще доживете , якшо я доживу, ми з вами зустрінемся через рік і ви побачите, що буде у наших підвалах вода і всьо буде тріскати.

Архітектор даного будинку Ігор Гордій: Так не можна. Ми живемо в місті, це є мегаполіс, розумієте. Це є територія УМВС. Вашу зелену зону ніхто не забирає.

Тернополяни: Ну чому іменно дев’ятиетажку? Тут всі п’ятиетажки, ну чо дев’ятиетажку? Розумієте, нам вже казали, що будівництва не буде. Надал був, при всіх людях сказав, що будівництва не буде. Ми почекали два роки і будівництво є.

Архітектор даного будинку Ігор Гордій: Почекайте, можливо тоді були якісь порушення? Зараз порушень немає. Я зараз поясню – це не землі садочка. Це не садочок. Якщо би земля рахувалася за дитячим садочком, було б написано «дитячий садочок». Я не відповідаю за виділення земельної ділянки. Як для мене, то по тому документу, чисто ззовні, все законно.

Люба Вовк, новини Тернополя «Погляд»

-1 thoughts on “Як архітектор ділився секретом, комуніст – сам собі суперечив, а тернополяни просто хотіли зупинити будівництво (діалоги)

  • 02:02 | 15.04.2013 о 02:02
    Permalink

    Ха-ха, всі такі неуважні. Якшо подивитися ефір з Надалом, а особливо на чашечку в його руках, то все стане зрозуміло. Вгадайте: що там пише? Так, правільна відповідь “Креаторбуд”

    Шоб ви всі виздихали свободівці, піаретеся на мові, а не можете захистити в себе зелень, парки вирубуються, сніг не прибирається, дороги в повній сраці (так-так, якби все робилося вчасно і брили льоду не лежали місяцями, то дорога була б краще)…

Коментарі вимкнені.