Як голова Зборівської РДА намагається перехитрити суд

Яворський Ігор Богданович, голова Зборівської районної державної адміністрації.

На крайній в часі прес-конференції в Головному управлінні нацполіції у Тернопільській області йшлося серед іншого про те, що до адміністративної відповідальності за протоколом про корупцію притягається керівник, призначений за указом Президента.

“Про це інформував начальник управління захисту економіки в Тернопільській області Олександр Шкарівський, – пише на своїй сторінці у Facebook журналіст Назарій Наджога. — Він відзначив особливість цієї справи, адже за подібним правопорушенням притягається голова райдержадміністрації. Втім, хто саме порушив закон “Про запобігання корупції” начальник УЗЕ на прес-конференції не сказав. “Є в нас з початку року така особа, але поки не розглянеться матеріал в суді, називати не хотів би”, – заявив Олександр Шкарівський. Не сказав, то не сказав. Але справа дійсно така є і вже в Тернопільському міськрайонному суді”.

Перше судове слухання мало відбутися 30 березня о 12 год. Однак не відбулося, позаяк адвокат голови Зборівської РДА Ігоря Яворського надіслав суду туристичний ваучер, мовляв, поїхав відпочивати. Усі сторони судового процесу погодились про необхідність перенесення засідання аж після Великодня.

“Що цікавого? На четвертому році виконання обов’язків голови РДА керівник району зумів заробити на квартиру в Тернополі. І чомусь не вніс повідомлення в електронну декларацію про суттєві зміни в майновому стані. Виявляється, для голови РДА квартира у Тернополі обійшлась значно дешевше, ніж для пересічного громадянина. Також варто відмітити Ігор Яворський є креатурою народного депутата Ігоря Побера. Обоє “ударівці”, — підкреслив Назарій Наджога.

 • Як виявилося, ще 10 лютого 2018 року сектором протидії корупції управління захисту економіки в Тернопільській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України складено адміністративний протокол за ч.2 ст. 172-6 КУпАП про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» (неповідомлення про суттєві зміни в майновому стані) щодо голови Зборівської районної державної адміністрації І. Б. Яворського, який у січні 2017 року придбав у власність квартиру в Тернополі загальною площею 100 м. кв., вартістю 320 000 грн, — пише на цю ж тему Михайло Бігус. — Виявляється, судові засідання вже тричі переносились. То голова РДА захворіє, то на нараді. Виникає два питання:
  1. Де в Тернополі можна так дешево купити квартири, за ціною 3200 грн за кв.м., коли реальні ціни в як мінімум в 3,5-4 рази вищі? Фактична вартість занижена?
  2. Як чиновник, який вже майже 4 роки працює на посаді голови РДА і в декларації якого в розділі «Грошові активи» відсутні будь-які суми (а в цьому розділі необхідно вказати розмір грошових активів, якщо вони перевищують 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року), примудрився заробити такі суми для придбання житла, реальна вартість якого набагато вища?
  Може, нарешті таки справедливість восторжествує?

-1 thoughts on “Як голова Зборівської РДА намагається перехитрити суд

 • 17:31 | 3.04.2018 о 17:31
  Permalink

  Наявність корупццію легко перевірити завдяки спеціальному сайту Мінюсту. Якщо особа – дійсно корупціонер, це покаже

Коментарі вимкнені.