Як роблять бізнес на тернопільських школярах

 Нещодавно в усіх областях України стартувала моніторинг–тестування для учнів 5 та 10 класів. Це нововведення Міністерство освіти запланувало ще влітку. Але тiльки нещодавно з’ясувалося, що батьки мають заплатити за забаганки Міносвіти власним коштом.

«Перевірки» родині обійдуться недешево, оскільки збірники для тестування для 5–х класів коштують 35 гривень, а для 10–х — 94 гривні. Цікаво, що паралельно з тестовими завданнями у вільному продажу з’явилися і відповіді на них.

Алев  деяких школах тестові завдання коштують дорожче. «

Ми за ці збірники заплатили 105 гривень», — розповідає мама десятикласниці   Світлана Прохорова. — Зважаючи на те, що я в декреті і працює лише чоловік, то для нас ця сума немаленька».

«Це просто побори з батьків, — підтримує маму і Дарина. — Тим більше що відповіді теж є, то яке ж це тестування? Зрозуміло, що кожен намагатиметься списати».

Роздрукувати з інтернету завдання практично неможливо. Сайт журналістських розслідувань «Свідомо» вивісив у неділю всі тестові завдання для вільного скачування. Проте у школах, не на диктофон, сказали, що їм заборонено користуватися копіями, а кожен учень повинен придбати власний типографський збірник. Який, як ви зрозумiли, видали друкарнi за згодою Мiносвiти. За попередніми розрахунками, така «операція» принесе її учасникам близько 37 мільйонів гривень.

«Ідеї такого моніторингу міг би позаздрити сам Остап Бендер. Громадяни сплачують податки, щоб держава надавала їхнiм дітям якісну освіту. Більшість сьогодні якістю освіти незадоволена. А Міносвіти знайшло спосіб, як показати високий результат роботи системи, та ще й примусити заплатити за це батьків учнів», — відреагувала на це нововведення голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич. Вона звернулася до Прем’єр–міністра Миколи Азарова з проханням скасувати моніторинг як недоцільний, непрофесійний та такий, що потребує фінансування з коштів батьків.

У Тернополі моніторинг знань у 5 і 10 класах – збірник є вже в Інтернеті. Посилання

Україна Молода

Коментарі вимкнені.