Як Тернопільщина готується до опалювального сезону

Стан підготовки центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування до дій в осінньо-зимовий період 2014-2015 років обговорили на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку 11 вересня провели у режимі відеоконференції під керівництвом голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського.Участь у засіданні взяли голови обласних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Про те, наскільки Тернопільщина готова до початку осінньо-зимового періоду доповідав перший заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак.

«Станом на 01 вересня 2014 року  в області до осінньо-зимового періоду підготували 90,6 % котелень, 92% теплових мереж, 80 % водопровідних та каналізаційних мереж, 80% водопровідних та каналізаційних насосних станцій, 96% артезіанських свердловин, 82% спеціалізованої техніки. У належному стані перебувають будівлі області, зокрема до початку осінньо-зимового періоду готові 80% житлових будинків, 99,2 % об’єктів соціально-культурного призначення – усі школи та дитячі садочки, 83 % лікарень. Заклади освіти і науки та охорони здоров’я заготовили 44,4 % вугілля для забезпечення роботи котелень. На усіх джерелах теплової енергії підприємств комунальної теплоенергетики області завершили встановлення засобів обліку відпуску теплової енергії», зазначив Іван Крисак.

В області також  розробили проект регіональної програми модернізації систем теплопостачання на 2014-2015 роки. На даний час здійснюють заходи щодо переведення роботи котелень на альтернативні види палива.

«Працює антикризовий енергетичний штаб, який реалізовує оперативний План технічних та організаційних заходів на 2014 рік та на опалювальний період 2014/2015 року. Цей План стосується скорочення на 30 % споживання природного газу підприємствами господарського комплексу та соціальної інфраструктури області. Переконані, що нам вдасться забезпечити нормальний режим роботи при економії природного газу, – зауважив Іван Крисак. – Ми розробили порядок введення графіків обмеження споживання електричної енергії. Також спільно з газопостачальними організаціями провели розподіл обсягів природного газу для потреб бюджетних установ та організацій, підприємств комунальної теплоенергетики, а також для промислових споживачів. Щодекадно моніторимо дотримання доведених лімітів природного газу категоріями споживачів області».

Відтак всього за серпень в області спожили 6414,4 тис. куб метрів природного газу (відповідно до проекту розподілу обсягів природного газу ліміт серпня становить  5882,0 тис. куб метрів, перевищення – 9,1 %). На такий результат вплинули наступні фактори, а саме – передчасний початок роботи цукрових заводів та відсутність коригування гарячого водопостачання мешканцям житлового фонду Тернополя. Підприємства комунальної теплоенергетики та промисловими споживачами вживають заходи щодо дотримання обсягів використання природного газу  у відповідність до доведених  лімітів.

Тернопільщина також готова до ліквідації надзвичайних ситуацій. Підприємства і організації енергетики, транспорту, дорожньої  інфраструктури та зв’язку уже утворили аварійно-рятувальні формування цивільного захисту та накопичують матеріальні резерви. Загалом, до обласного матеріального резерву заклали близько 29,0 тис. літрів пального, 2,5 тис. листів шиферу та інші матеріальні резерви.

Закінчили також обстеження  технічного стану 61% підземних газових мереж, замінили біля 2 км підземних газопроводів та капітально відремонтували 9 будівель газорозподільних пунктів, 4 одиниці обладнання та 2 газових колодязі.

ДП „Тернопільський облавтодор” визначив потребу для боротьби із сніговими заметами та ожеледицею в період ускладнення погодних умов осінньо-зимового періоду 2014/2015 року. На даний час заготовили близько 5 тис тонн фрикційних матеріалів, що складає 11 % від потреби, а також 0,5 тис тонн солів, що складає 9% від потреби. Активно продовжується робота щодо накопичення достатньої кількості матеріалів та засобів для усунення снігового і льодового покриття.

Довідково:

В Україні підготували до початку осінньо-зимового періоду 86 % житлових будівель, 95 % об’єктів соціально-культурного призначення, здійснили капітальних ремонт на 65 % від усіх запланованих до ремонту доріг.

Коментарі вимкнені.