Як відомі автори Андрій Курков та Юрій Винничук «використали» один одного

Відомі письменники не тільки в Україні, а й закордоном Андрій Курков та Юрій Винничук обмінялися правом «використати» один одного у своїх романах. Про це вони розповіли у Тернопільському Центрі Комунікацій.

Андрій Курков та Юрій Винничук приїхали до Тернополя представити нову книгу останнього «Танго смерті», де одним із героїв є Андрій Курков.

– Це ми жартома домовилися, що я його зображу у своєму романі, а він мене у своєму, – пояснює письменник Юрій Винничук. – Було трохи тяжко, бо у мене у романі розповідається про події воєнного і передвоєнного періоду.

Він же розповів, що не знав як «вплести» у події Андрія Куркова:

– Якось раз ми разом поїхали на літературний фестиваль у Стамбул, то це мені якраз підійшло до теми. Тому, я героя відправив у Стамбул і так поквитався з ним, бо його роман зі мною був виданий раніше.

Андрій Курков у своєму романі, який був виданий зимою, також ввів героєм Юрія Винничука.

– Ми збиралися декілька разів підписати угоду про обмін аватарами,  що можемо «використати» один одного прізвище, ім’я та адресу – каже Андрій Курков. – Я довго чекав, коли ми підпишемо. Зрозумів, що не дочекаюся і тому він у мене появився всередині роману.

Обидва письменники впізнали себе у романах. Андрій Курков каже, що заперечень немає. Не така ж реакція була у Юрія Винничука.

– Я вперше Юрію про нього читав з книжки, – розповідає Андрій Курков. – Він так слухав з 15 хв. серйозно, я вже подумав, щось не подобається. Але коли його герой у романі випив, потім посварився з Аліком і той влігся п’яний у нього на дивані, а опісля Юрко вийшов і накрив його пледом, тоді Юрко Винничук посміхнувся і сказав: «Так, я непоганий вийшов».

Мар’яна Зварич, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.