Які байки від Валентина Хоптяна слухали столичні міністри
4 листопада голова Тернопільської ОДА Валентин Хоптян звітував перед урядовцями. Найперше, чим Валентин Антонович похвалився перед міністрами, це, звичайно, стабільною політичною ситуацією.
Пан Хоптян також розповів, що майже за три роки його діяльності на посаді голови ОДА в регіоні вдалося вдвічі збільшити виробництво зерна. Очікуване валове виробництво зерна з урожаю 2013 року – 2170,3 тис. тонн.
Як доповів Валентин Антонович, в розвитку інфраструткури аграрного ринку за два останні роки введено в експлуатацію зернових елеваторів силосного типу загальною потужністю 480 тисяч тонн одночасного зберігання зерна, в тому числі в поточному році три елеватори загальною потужністю 245 тис. тонн в Борщівському, Козівському та Лановецькому районах.
«На досягнутому ми не зупиняємось. Нещодавно ми заклали капсулу під будівництво нового комбікормово-елеваторного комплексу потужністю 180 тисяч тонн одночасного зберігання зерна у селі Острів. Найближчим часом з такою ж потужністю ми відкриємо і елеватор у Гусятині, а також млин, щоб торгувати не лише зерном, а й комбікормом, борошном», – повідомив Валентин Хоптян.
За словами голови ОДА, з метою нарощування обсягів виробництва овочів у с. Синьків Заліщицького району проводиться будівництво другої черги тепличного комплексу на площі 30 га, перша черга площею 10 га була здана в експлуатацію у вересні 2012 року. На сьогодні господарством зібрано 1,3 тис. тонн овочів. Для зберігання фруктів у ФГ “Гадз” Бучацького району проведено реконструкцію складського приміщення ємністю 2 тис. тонн та встановлено холодильне обладнання.
Велику увагу влада області приділяє і роботі молочних комплексів. Введено в дію два молочних комплекси в ТОВ «Бучачагрохлібпром» Бучацького району потужністю 1200 гол. корів кожен. Завершується будівництво та реконструкція третього молочного комплексу на 1200 голів корів в цьому ж підприємстві. Обсяг виконаних робіт складає 87%. Термін введення комплексу в дію 2014 рік. Введено в дію комплекс з вирощування та відгодівлі свиней у Лановецькому районі ПАП «Агропродсервіс» с. Оришківці на 40 тис. голів.
За словами голови Тернопільської ОДА, сьогодні в області одна із найбільших кількостей спиртових заводів. Державною Програмою активізації економіки на 2013 – 2014 роки, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України, на території області передбачено проведення перепрофілювання на випуск біоетанолу 2 спиртових заводів державного підприємства «Укрспирт» – ДП «Зарубинський спиртовий завод», ДП «Ковалівський спиртовий завод» і нарощування потужності з виробництва біоетанолу на Хоростківському місці провадження діяльності ДП «Укрспирт». Згідно з планом, перепрофілювання і введення в експлуатацію потужностей з виробництва біоетанолу на даних спиртових заводах передбачено у 2014 році і знаходиться в компетенції ДП «Укрспирт», в управлінні якого знаходяться підприємства спиртової галузі області. Крім цього, як повідомив Валентин Хоптян, зараз йдуть переговори щодо створення в області заводу з виробництва біоетанолу.
Окрему увагу голова Тернопільської ОДА приділив питанню виробництва цукрових буряків. Сьогодні в області знаходиться 8 цукрових заводів загальною потужністю з переробки 29,9 тис. тонн цукрового буряка на добу. Цього року заготівлю цукрових буряків здійснює 7 цукрових заводів. Станом на 1 листопада переробку буряків і виробництво цукру проводить 4 цукрових заводи. Ними вже перероблено 634 тис. тонн сировини і вироблено 80,4 тис. тонн цукру. За словами Валентина Хоптяна, за сезон передбачається виробити понад 158 тис. тонн бурякового цукру. Голова ОДА звернув увагу міністрів на необхідність прийняття в Україні програми з підтримки виробників та переробників цукру, а також наголосив на важливості дотаційності тих, хто займається вирощуванням цукрового буряка.
На Тернопільщині спостерігається позитивна динаміка у таких сферах, як: тваринництво, рослинництво та овочівництво. Окрему увагу міністрів керівник області привернув до перспектив розвитку на Тернопільщині садівництва, а також заявив, що в регіоні розробляється для цього спеціальна програма.
Також голова Тернопільської ОДА доповів, що в регіоні завдяки тісній співпраці влади, бізнесу та громадськості вдається проводити реформи у всіх галузях, а це дозволяє покращити життя мешканців.
Роботою голови Тернопільської ОДА щодо реалізації в області державної програми активізації економіки в уряді залишились задоволеними. Тернопільщина від міністрів отримала ряд завдань, головне з яких – не збавляти темпів розвитку, – повідомляє прес-служба ОДА.
Цікаво…цікаво…а чому не отримала Тернопільщина завдання про ВСЕ Ж ТАКИ НАКІНЕЦЬ прийняття бюджету на 2013!!!!!рік?. Як це так, що єдина область в Україні живе без бюджету на рік, що вже минув? І що нас чекає в 2014році? Безробіття вже є катастрофічним, гроші затримують, а ті, що виплачують – хіба їх може на щось вистачити? “….. вдається проводити реформи у всіх галузях, а це дозволяє покращити життя мешканців” – де воно, те пАкращення?