З 14 жовтня у Тернополі розпочнеться набір в нову поліцію

Пришвидшення процесу створення нової поліції в Тернополі – це відповідь на корупційні виклики, вважають у Центрі Антикорупції

Одна з найбільш довгоочікуваних реформ, нарешті, дісталася і до Тернополя. Нові поліцейські – професійні, чесні, непідкупні, стресостійкі та красиві з’являться у нашому місті. Прийом документів у нову патрульну поліцію має розпочатися з 14 жовтня. Зголошуватися у Центрі Антикорупції закликають тернополян, які готові взяти на себе відповідальну місію: забезпечувати порядок і дбати про безпеку городян.

Як повідомляють в організації, за кілька місяців роботи було проведено зустрічі з мешканцями більше чотирьох десятків дворів, здійснено опитування громадської думки, працює гаряча лінія, регулярно проводиться прийом громадян. До роботи Центру Антикорупції долучились 1548 волонтерів, що представляють майже всі будинки у місті.

В результаті цієї роботи було виявлено величезну кількість фактів корупційних дій в сфері житлово-комунального господарства, медицини, освіти тощо. Оскільки юридичний супровід є одним із напрямків роботи Центру Антикорупції, то в допомогу тернополянам за кожною групою виявлених проблем було підготовлено запити до ЖЕКів, міської влади, органів правопорядку та інших структур.

За словами голови Центру Антикорупції Ігоря Вонса, практика засвідчила, що реакція чиновників є мінімальною й у більшості випадків обмежується стандартними бюрократичними відписками. Певні зрушення є лише в тих ситуаціях, коли звернення підписуються значною кількістю мешканців та люди активно добиваються захисту своїх прав.

З огляду на те, що нинішня система, яка вибудувана в міській владі, правоохоронних органах, комунальних підприємствах, не орієнтована на реалізацію прав і свобод населення й до того ж просякнута корупцією – голова Центру Антикорупції Ігор Вонс вимушений був письмово звернутися до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з проханням пришвидшити формування нової патрульної поліції в Тернополі.

«Лише нові чесні та незаангажовані молоді поліцейські зможуть докорінно змінити наявну систему кругової поруки та навести лад у сфері захисту прав і свобод тернополян», – переконаний Ігор Вонс.

Центр Антикорупції вдячний міністру внутрішніх справ за рішення про початок відбору поліцейських у м. Тернополі та вважає своїм обов’язком максимально поширити інформацію про це серед тернополян, щоб максимальна кількість достойних молодих людей взяли участь у формуванні нової патрульної поліції нашого міста.

«Нова патрульна поліція є колосальним шансом для оновлення як в системі правоохоронних органів, так і в свідомості суспільства. Адже на нових поліцейських усі ми покладаємо дуже великі надії. Через це ми закликаємо тернополян проявити пильність та всією громадою забезпечити прихід тільки чесних, відповідальних, професійних кадрів», – наголошує Ігор Вонс, голова Центру Антикорупції.

Коментарі вимкнені.