За керування бульдозером на Банковій хочуть посадити тернополянина Миколу Лазаревського

23 роки, струс мозку, рвані рани на голові (шов на голові від маківки до шиї), зламаний ніс, забої та гематоми по всьому тілу – ось підсумок участі в мирному майдані на підтримку розігнаних студентів для Миколи Лазаревского.

Його наречена Яна розповідає, що на відео знущань Беркуту впізнала Колю. Чітко бачила моменти, коли його б’ють. В цей час він не рухався, лежав на землі, намагався закриватися руками. Били ногами по обличчю. Потім у нього забрали гаманець. Це також є на відео.

Яна каже, що саме Миколу звинуватили в тому, що він у червоній куртці був за кермом бульдозера на Банковій. Хоча хлопець був у чорній куртці і вона наразі в крові лежить у правоохоронців.

Хлопець народився в Тернополі. Сам з інтелігентної родини. Батько професор та ліквідатор аварії на ЧАЄС. Був на станції один з першим, за що й розплатився життям. Помер в 2000-ом, коли Миколі ще не виповнилося і 11 років. Хлопець болюче переживав смерть батька. Мати має дві освіти – музичну та психологічну. Зараз викладає психологію. Має старшого брата – успішного хірурга. Серед його родичів дуже багато медичних працівників. Один Микола вирішив йти своїм творчим шляхом і після закінчення школи вступив до Київського національного університету будівництво і архітектури. Після закінчення вузу вирішив займатися не архітектурою, а дизайном. Разом з друзям створив свій сайт, на якому вони розміщували свої творчі доробки.

Наречена Миколи Яна Степанова розповідає, що до 1 грудня хлопець всього кілька разів був на майдані. У неділю пішов разом з друзями на Віче. Сама Яна приєднатися до нареченого не змогла, бо працювала. Каже, що кілька разів дзвонила йому та сварила за те, що він був на Банковій. Після 17.00 зв’язок з Миколою обірвався, подзвонив він тільки о десятій годині, сказав, що у лікарні. “Ці п’ять годин були просто жахом. Ми його скрізь шукали і не могли знайти. Навіть у міліції питали, але там казали, що нікого не затримували”, – розповідає Яна.

Сьогодні вперше після затримання Миколу побачила мама, їй дозволили півгодинне побачення. Він попросив передати йому книжку Муракамі або Бельведера. Ще Яна каже, що в Лікарні швидкої допомоги, де зараз знаходиться Микола, рідних попросили принести теплі речі. “Тепер ми боїмося і переживаємо, що його перевезуть у СІЗО”, – каже наречена.

Апеляція на арешт Миколи Лазаревського розглядатиметься 11 грудня в Київському апеляційному суді.

Українська Правда

Коментарі вимкнені.