За три роки роботи Тернопільська обласна рада не зреалізувала жодної із ключових обіцянок

15 березня минає три роки від часу проведення виборів до нинішньої обласної ради. Тоді це були дочасні вибори, ініційовані тернопільським губернатором Юрієм Чижмарем задля розрулення патової ситуації між провладною тоді в області «Батьківщиною» та її соратниками й опозиційною «Нашою Україною». Здавалося, тоді стало все на свої місця, мирно було обрано керівництво ради, дано багато обіцянок. Але минув час і, як показала практика, на ділі ця рада виявилась малоефективною, не зреалізувавши жодної із ключових обіцянок голови облради. Більше того, сьогодні активно обговорюється питання звільнення першого заступника голови та… розпуску самої ради.

 

Обіцянки – не цяцянки

Якщо повернутися до історії, то депутати обласної ради зазвичай, окрім заяв та звернень до Президента, Прем’єра і спікера, які мало чим гріють простих мешканців області, перших два роки практично пробайдикували, натомість на третій рік своєї каденції і цими справами не займалися, бо більшість у раді не мала тієї більшості, щоб приймати навіть заяви. Натомість бодай кілька позитивних речей у їхній роботі знайти вкрай складно.

Щоб не бути голослівним, візьмемо кілька найважливіших проблем, з якими рада не впоралась, хоча твердо про це заявляла: сміття, стан доріг, аеропорт, оптовий ринок та підготовка до Євро-2012.

Що зробила облрада задля вирішення сміттєвої проблеми в Тернополі? З часу перших заяв і до сьогодні кардинального зрушення у цій  проблемі немає. Свого часу голова ради пропонував облаштовувати полігони в закинутих кар’єрах, але відтоді зрушень не зроблено. Нового полігона як не було, так і немає, а малашівське сміттєзвалище вичерпує ресурс. У серпні 2009 року, щоб обмежити потрапляння всього сміття з Тернополя й округи до Малашівців, було прийнято рішення про придбання сміттєсортувальної лінії за 2 млн. грн. Виявилось, що вона не потрібна як минулій владі м. Тернополя, так і нинішній – «свободівській». Тільки нескладна арифметика показує, що якби покласти ці гроші на депозит, то вже була б кругленька копійчина.  Хтось повинен нести відповідальність за цю купівлю, адже конкретна людина виносила це питання на обговорення депутатського корпусу, хтось робив обґрунтування доцільності її придбання, та й рада в більшості своїй голосувала за це рішення.

Де ми бачимо сьогодні відремонтовані дороги? Так, десь копійки на латання доріг виділяються, але кардинальних кроків у цьому питанні не зроблено. Я вже не говорю про дорогу Львів – Тернопіль, про яку складають анекдоти: «Тернопіль навіть ніхто у полон не захопить. Чому? Та тому що жоден німець чи японець по дорозі, якщо її можна обізвати таким словом, не проїде». Тут теж варто згадати про оптовий сільськогосподарський ринок, який досі не запрацював…

А скільки було зроблено зусиль, щоб Тернопіль потрапив у каталог УЄФА як місто-супутник Львова. У грудні 2011 року до нас мала завітати інспекція з УЄФА, але не приїхала. Часом не тому що обласна рада не виконала підписані пункти угоди між Тернопільською міською радою, обласною радою та ОДА про спільні зусилля в реалізації цього проекту, в тому числі і фінансових. Місто до певної міри виконало свої зобов’язання (6 млн. грн.), держава дала майже 9 млн. грн. на реконструкцію стадіону, а що обласна рада? А обласна рада просто заблокували це питання, хоча зобов’язувалась фінансово допомагати у рівних долях з міською радою. Тому й інспекції не було, і про Євро треба забути, або в кращому випадку вболівати за команди діаспори, які обіцяють приїхати до Тернополя поганяти бальона.

Що зроблено з аеропортом?

За останні роки було виділено на аеропорт величезні гроші, але регулярних рейсів так і не запроваджено (про мізерну кількість чартерів якось навіть говорити не хочеться). У комунальній власності області дуже мало об’єктів. Тому можна було б вибрати один чи два і показати дієздатність управління цими об’єктами, тим більше, що такі заяви були зроблені на початку каденції нинішньої обласної ради. За три роки нічого не зроблено. Єдине – загнано підприємство у величезну боргову яму, і коли ми говоримо про політичну відповідальність, розповідаємо про малих підприємців і говоримо, що вони мають заплатити єдиний чи прибутковий податок, і в той же час наше комунальне підприємство є найбільшим боржником по заробітній платі, виплатах у різні Фонди, то чи не це показник ефективного господарювання нашої обласної ради?

Нещодавно аеропорту депутати облради дозволили взяти кількамільйонний кредит. Скажіть, будь ласка, з економічної точки зору який зміст брати кредит під об’єкт, який нічого не продукує. Які є джерела погашення тіла кредиту і відсотків? Ми маємо або зібрати гроші з інших програм, щоб погасити тіло кредиту, а що робити з відсотками, адже, згідно з бюджетним кодексом, їх гасити бюджетними грішми заборонено. Переконайте мене, що це не прихована форма приватизації аеропорту..

Олексій Кайда переконує, що рада таки працює

Натомість голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда стверджує, що буде неправильно говорити, що рада працювала неефективно.

– Вважаю, величезна заслуга нинішніх депутатів облради в тому, що аеропорт не пішов з молотка. Нині він діючий, приймає літаки, а те, що немає регулярних рейсів, – інше питання. Щодо сміття, то можна повернутись у минулі часи і згадати, коли ОДА палець об палець не вдарила, коли я запропонував нормальне вирішення цього питання, а саме – за допомогою використання відпрацьованих кар’єрів. Знаю, що було звернення Тернопільської міської ради до теперішнього керівництва ОДА щодо відведення земельної ділянки під новий полігон, але, наскільки мені відомо,  відповіді ще немає. Щодо сільськогосподарського ринку, то обласна рада виділила кошти, які вже освоєно, розроблено проект, є напрацювання щодо спільного з районом використання ринку в Петрикові, – сказав голова облради в одному з інтерв’ю «Номер один».

Партія регіонів хоче перевиборів і «крові» Тарашевського

 

А між тим, вже неодноразово піднімалося питання перевиборів облради. Остання така заява була озвучена уповноваженим представником фракції Партії регіонів Павлом Федиком.

– Оскільки немає можливості змінити голову обласної ради, треба скористатися правом змінити його заступників. У першу чергу,  це є прямим обов’язком голови, поміняти свого першого заступника Сергія Тарашевського, який, як на нас, неефективно працює, здійснив масу помилок, за які не поніс політичної відповідальності. Сьогодні він є незрозумілим представником «Єдиного центру», не узгоджується його позиція з фракцією, як це ми бачимо по голосуванню. У нас є зауваження і до заступника голови облради Олега Боберського, але ми бачимо, що він трішки краще працює, – зазначив Павло Федик.

На його думку, звільнення першого заступника має ініціювати саме голова облради. А депутатський корпус – відреагувати. І саме це буде першим кроком до того, щоб Тернопільська обласна рада, не проводячи перевиборів, могла покращити ефективність своєї роботи.

За cловами Павла Федика, Сергій Тарашевський почав компрометувати себе відтоді, коли було викрадено його службовий автомобіль, який, до речі, досі не знайдено. Або коли перший заступник на службовому автомобілі перевозив «не зовсім правильні» агітаційні листівки проти однієї із політичних сил.

Основною причиною перевиборів уповноважений представник фракції Партії регіонів вважає неефективну роботу ради.

– Потрібно спитати у людей, чи влаштовує їх Тернопільська обласна рада, чи влаштовує їх така робота і чи задоволені вони такою діяльністю депутатського корпусу і керівництва обласної ради. Я думаю, так ми й отримаємо відповідь про доцільність перевиборів облради, – заявив Павло Федик.

Віталій Попович, Номер Один

Коментарі вимкнені.