Завтра тернополяни дізнаються всю правду про Межигір’я Ігоря Гуди на території парку «Загребелля»

Завтра в приміщенні Тернопільського обласного окружного адміністративного суду, що на вул. Кн. Острозького, 20, о 15 годині відбудеться третє, вирішальне засідання справи щодо незаконного, на думку тернополян, виділення території лісової ділянки регіонального ландшафтного парку “Загребелля” громадянину Гуді Ігорю Богдановичу для рекреаційних цілей.

Крапку у цьому питанні має поставити Феміда. Вже двічі розгляд справи переносили. Попереднє засідання, яке відбулося першого серпня, було перенесене на сьоме серпня через ряд доданих  документів, які, на думку захисника Ігоря Богдановича, лише стверджують, що Гуді потрібно дякувати за те, що той взявся за місце суцільних хащів та власним коштом  приводить територію у порядок.

За словами представника позивачів у суді Олени Степанової, надані документи жодного стосунку до справи не мають, адже є суто технічними, а отже недоречними у питанні позову. Втім, суддя був іншої думки. Відтак для ознайомлення з наданими документами юрист  змушена була просити перерви у розгляді справи.

Нагадаємо, що справа слухається за позовом громадян м. Тернополя до Тернопільської обласної державної адміністрації, третіх осіб на стороні відповідача ДП «Тернопільське лісове господарство», Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства, Гуди Ігоря Богдановича про скасування розпорядження Голови обласної державної адміністрації В.А. Хоптяна №396-од про виділення громадянину Ігорю Гуді лісової ділянки загальною площею 0,3290 га в кварталі 24, виділ 1 Тернопільського лісництва державного підприємства «Тернопільське лісове господарство» за межами населеного пункту в платне дострокове тимчасове користування без вилучення її у постійного лісокористувача для рекреаційних цілей (організація місця відпочинку) терміном на 49 років.

ДОВІДКОВО:

Регіональний ландшафтний парк “Загребелля” створений за рішенням Тернопільської обласної ради (надалі ТОР) вiд 18. 03. 1994 р., зі змінами, затвердженими рішенням ТОР від 23.12.2005 №517  є природоохоронною рекреаційною установою  регіонального значення та природно-заповідним фондом. Такий статус РЛП “Загребелля” вимагає відповідного до нього ставлення і його використання є обмеженим. Відтак при наданні Гуді території лісової ділянки порушено ст.18 Лісового Кодексу України оскільки при виділенні лісової ділянки не отримано погодження Державного агентства лісових ресурсів України.

Також лісова ділянка надана Гуді І.Б. як фізичній особі для рекреаційних цілей (облаштування зони відпочинку), однак відповідно до п.2.2 ПОЛОЖЕННЯ про рекреаційну діяльність у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду України рекреаційна діяльність у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду здійснюється установами ПЗФ, підприємствами, установами та організаціями, яким ці території та об’єкти підпорядковані. Проте до яких суб’єктів відноситься Гуда незрозуміло.

Відповідно до ст.20 Лісового Кодексу України тимчасові лісокористувачі мають право 1) здійснювати господарську діяльність у лісах з дотриманням умов договору;

2) за погодженням із власниками лісів, постійними лісокористувачами в установленому порядку зводити тимчасові будівлі і споруди, необхідні для ведення господарської діяльності.

Отже тимчасові будівлі та споруди можуть зводитись тимчасовими лісокористувачами тільки з метою ведення господарської діяльності. І знову запитання: як фізична особа Гуда І. Б. може здійснювати господарську діяльність?

Відповіді на всі ці та інші запитання громадськість планує почути завтра, під час виголошення остаточного вердикту суду. Тоді й стане зрозуміло, хто є хто у заплутаній історії, де чомусь діючий керівник будівельної компанії «Креатор-Буд» намагається всіляко відтягнути час та вкотре «вийти сухим із води».

 

Прес-служба ГО «Наш рідний Тернопіль»

-1 thoughts on “Завтра тернополяни дізнаються всю правду про Межигір’я Ігоря Гуди на території парку «Загребелля»

  • 10:16 | 7.08.2014 о 10:16
    Permalink

    Судове засідання відбудеться о 15.00. Будь ласка виправте. З повагою представник позивачів Степанова О.В.

Коментарі вимкнені.