Гроші вклали, а житла нема: незавершене будівництво ЖК «Щастя» в Тернополі
Історія, що тягнеться роками, турбує власників помешкань багатоквартирного житлового будинку у Тернополі. Одним інвесторам обіцяли здачу ще у 2021 році, іншим у 2022, а в листах, надісланих забудовником у 2023 році зазначено, що: «Остаточні строки прийняття в експлуатацію Об’єкта інвестування в цілому та Другої черги ЖК «Щастя» можуть не співпадати з обставинами…». Тобто посилаються на форс-мажорні обставини.
6 березня вкладники ЖК зібралися поблизу будови на вулиці Генерала Тарнавського 7, аби визначити подальші дії, які допоможуть отримати відповіді на численні питання, що стосуються продовження будівництва житлового будинку.
Один з інвесторів, Руслан Присяжнюк, розповідає:
“Ми внесли гроші ще у лютому 2019 року. Нам пообіцяли, що у вересні-жовтні уже будемо робити ремонти, але пройшов час, а квартир ми не отримали. На другий рік робили роботи всередині будинку – ставили перегородки міжквартирні і міжкімнатні. На питання, чому не будується інтенсивно, нам у компанії сказали, що затримки через коронавірус.
Спершу посилалися на погодні умови, згодом на коронавірус, після того – війна.
І так кожен рік. Вже 4 роки ми бачимо одну картину. Вибудували поверхи, всередині подекуди поробили стяжку”.
У першому під’їзді, каже чоловік, електрику проведено, але не підключено до квартир.
“Нам дозволили у першій секції робити ремонти, але електрику ми тягнули з четвертого поверху”.
В минулому році по один бік будинку поставили лише склопакети на кількох поверхах і з того часу працівників на будові не бачив ніхто. Матеріали, завезені на територію, псуються під впливом погодних умов уже не перший рік.
Пан Руслан придбав квартиру для своєї доньки – багаторазової чемпіонки України, чемпіонки світу з легкої атлетики серед паралімпійців.
“Вона представляє державу, місто, область, на всесвітніх чемпіонатах з легкої атлетики. Буквально 5 днів тому привезла з Франції перемогу. Дитина вклала кошти і мала би вже давно перейти жити на власну квартиру, влаштувати самостійне життя, але ніяк не може…”
Прийшли на зустріч також вкладники першого будинку, яким запропонували у силу певних обставин, перенести кошти у будову другої черги.
“Ми вкладалися у першу чергу на 10-му поверсі, мала бути у нас 2-кімнатна квартира. До етапу 9-го поверху добудувалася, потім нас покликали в офіс і сказали, що 10-го поверху не буде. Тож у офісі запропонували перейти до другої черги і доплатити за квадратні метри. Ми ще взяли кладову і на цьому етапі усе зупинилося”, – розповідає свою історію Наталія Лотоцька.
На початках, каже Наталія, обіцяли гарний будинок з гарними кладовими приміщеннями, підземним паркінгом і вентильованим фасадом, але результат можна побачити – будова стоїть.
Розчаровані вкладники говорять, зверталися і у Міністерство освіти, і у компанію-забудовника, але остаточної причини затримки не називає ніхто.
“Ми збираємося уже раз третій, – додає Качур Вікторія. – На постійній основі спілкуємося через месенджери між собою. Більшість вкладників ще у 2021 році тут мали робити ремонти, але уже 2024 рік, а ми досі не можемо нічого з робіт розпочати і тим більше поселятися. Ми постійно телефонуємо, турбуємо офіс питаннями «коли буде здача», але нам кажуть щоразу інші терміни: 1-й квартал 22-го року, 3-й квартал 22-го року, 23-й рік… Восени мене запевняли, що коли закінчиться опалювальний сезон, нам проводитимуть опалення, відповідно будуть усі комунікації і можна буде думати над заселенням. Але виникають нові нюанси”.
Зараз же інвестори пишуть листи, щоб документувати усі звернення.
“Ми писали листа з допомогою адвоката в листопаді місяці, то ось лише в лютому прийшла відповідь. У листі йде мова про те, що у підрядників є проблеми, які вирішують. Конкретики ніякої. Вони пояснюють, що має бути здача першого будинку, а тоді компанія-забудовник зможе продовжувати будівництво другої черги.
Ну дивіться, – продовжує пані Вікторія. – Я як вкладник, взагалі не маю цікавитися тим всім. Я маю отримати ключі, документи і можливість заселитися у свою квартиру, а не вникати у їхні юридичні питання”.
На черзі, діляться інвестори, зустрічі з директором коледжу та міським головою. Відповідні листи було надіслано також до окремих відомств. Люди сподіваються почути вичерпну відповідь з гарантіями, що через певний час вони отримають квартири і стан будинку дозволятиме заселення.
Анна Тарасенко, Голос
Коментарі вимкнені.