Коли і які Наглядові ради наглядатимуть за тернопільськими комунальними підприємствами?

17 жовтня депутат тернопільської міської ради Іван Сороколіт зареєстрував у відділі звернень міськради проект рішення “Про Наглядові ради комунальних підприємств”.

Мотивація:
2 червня цього року Верховна Рада прийняла закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об’єктами державної та комунальної власності”, котрий передбачає утворення при комунальних підприємствах Наглядових рад –http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1405-19
Які ці ради мають бути, з якими повноваженнями і хто в них входитиме – повноваження місцевих рад. Закон зобов’язує прийняти відповідні рішення у піврічний термін (грубо – до кінця січня 2017 року).

До речі, співкоординатори проекту “Рейтинг комунальних підприємств Тернополя” Рустам Ергешов та Ігор Білик назвали відсутність Наглядових рад при тернопільських комунальних підприємствах одним з основних недоліків.
*хоч рейтинг, звичайно, у певній мірі суб’єктивний, але, як директору КП “Тернопіль Інтеравіа”, мені було приємно зайняти у ньому перше місце (спільно з КП “Тернопільводоканал”).
Цю ж тему зачіпають експерти на загальнонаціональному рівні, такі як Іван Лукеря і Тарас Случик.

У пропонованому проекті передбачається затвердити відповідне Положення “Про Наглядові ради комунальних підприємств”, котре передбачатиме “правила гри” у сфері контролю за діяльністю муніципальних підприємств.

Проект передбачає можливість участі в наглядових радах представників від громадських організацій. Кого цікавлять деталі – викачуємо файл за посиланням внизу допису і ознайомлюємось.

Наголошу, що жодна з пропонованих у проекті норм не є аксіомою чи істиною. Спільно з колегами-депутатами, громадськістю, фахівцями та зацікавленими сторонами даний проект, гадаю, буде допрацьовуватись й удосконалюватись і до прийняття, і після.

Головне, щоб на виході тернополяни пишалися тим, що у них найпрозоріші та найефективніші комунальні підприємства.

https://docs.google.com/…/1_vT1L3HojYLYqI1kR3nm-qkM5NR…/edit

Коментарі вимкнені.