Віталій Максимов: “Чому я критикую Олексія Кайду?”

 

Минулого тижня кандидат від партії “УДАР” Віталія Кличка по мажоритарному округу №163 (м. Тернопіль) Віталій Максимов виступив із критикою голови обласної ради Олексія Кайди, який теж вирішив стати народним депутатом. До нинішнього дня відповіді на жодне із поставлених чиновнику запитань Віталій Вікторович не отримав. Натомість в Інтернет-виданнях раптом зявилися численні публікації, у яких Максимова звинувачують у неіснуючих гріхах. Невже передвиборча боротьба скочується до рівня традиційних брудних технологій? – запитали ми у кандидата-“УДАРівця”.

 

— На жаль, ми сьогодні справді  маємо всі підстави говорити про старт “чорного піару”, – відповідає Віталій Максимов. – Однак розпочався він не в Тернополі, а на столичному рівні. Як відомо, об’єднана опозиція та партія “УДАР” не змогли свого часу дійти згоди у визначенні єдиних кандидатів на мажоритарних округах: наша партія наполягала, щоб єдиного представника від опозиції обирала громада округу, натомість наші партнери хотіли узгоджувати кандидатури у закритих кабінетах. Віталій Кличко ще у червні повідомив, що в такому разі йтиме на вибори окремо, але із перспективою об’єднатися із опозицією у майбутньому парламенті. У відповідь “УДАР” отримав несподівані звинувачення у порушенні домовленостей (яких насправді й не було), некоректні висловлювання на адресу нашої партії, відверту брехню і маніпуляції, спроби нав’язати виборцю міф про залежність “УДАРу” від когось тощо.

— Чи означає це, що ваша критика О. Кайди – це відповідь на столичні події між вашими партіями?

— Це подають саме так, але моя критика діяльності Олексія Кайди має виключно місцеве підґрунтя. На початку серпня, коли і “УДАР”, і “Свобода” визначилися зі своїми кандидатами на мажоритарному окрузі Тернополя, Олексій Кайда запросив мене на зустріч. Він запитав мене: “Як будемо працювати на окрузі?” І я, чесно дивлячись йому у вічі, відповів: “Буду критикувати вас і як голову обласної ради, і як кандидата, бо для цього є багато вагомих причин”. Я дав Олексієві Кайді слово офіцера, що ніколи не зачеплю ні його особистого життя, ні його минулого, не вдаватимуся до брудних технологій. А під кожною критикою на його адресу поставлю свій підпис – що і роблю. Моя критика спрямована виключно на його роботу і на посаді голови облради, і в якості політика, котрий збирається представляти наше місто у парламенті. Хто читав мої публікації, той відзначив: там немає ні слова неправди, жодної образи чи наклепу. Навпаки, я задав Олексієві Кайді ряд конкретних запитань щодо його роботи. Не як опонент, а як тернополянин. Ці ж запитання йому сьогодні можуть задати усі мешканці міста.

— Ви вважаєте, що О. Кайда, як єдиний кандидат від обєднаної опозиції,  недостойний представляти наше місто у парламенті?

— Насамперед хочу роз’яснити один важливий момент. Партія “Свобода”, яку представляє Олексій Кайда, не увійшла до Об’єднаної опозиції, представленої в основному двома потужними політичними силами: “Фронтом змін” та ВО “Батьківщина”. “Свобода” іде окремим партійним списком. Цю партію із опозицією поєднує лише спільна домовленість про єдиних кандидатів на мажоритарних округах. Тобто, Олексій Кайда був висунутий партією “Свобода”, а об’єднана опозиція тільки підтримала його кандидатуру. Я би підтримав єдиного кандидата від опозиційних сил, якби вони представили тернополянам гідну кандидатуру. Адже у майбутньому парламенті наші фракції обов’язково об’єднаються. Невже і партія “Свобода”, і місцеві представники об’єднаної опозиції не знайшли для нашого округу кращої кандидатури, ніж нинішній голова обласної ради? Місцевого, з хорошим досвідом вирішення господарських питань у Тернополі, справжнього патріота…  Адже тернополянам у Верховній Раді потрібен не просто політик, а справжній захисник їхніх інтересів. Чи захистить, приміром, Олексій Кайда, нашу область від адміністративно-територіальної реформи, якщо його рідну Львівщину це не зачіпає? Ні. Повторюся: навіть згадки про Тернопіль у передвиборчій програмі О. Кайди немає. Виходить, нам нав’язують якийсь незрозумілий патріотизм, бо, в моєму розумінні, справжній патріотизм у тому, щоби підтримувати СВОГО кандидата, котрий буде захищати СВІЙ край. Тому, критикуючи діяльність голови обласної ради, насамперед прагну переконати виборців Тернополя у тому, що, обираючи народного депутата від нашого міста, вони повинні дуже добре подумати і не провести до парламенту людину чужу, бездіяльну, котра не тримає слова і не виконує своїх обіцянок перед громадою.

— Можливо, серед місцевих представників опозиції та “Свободи” просто не було достойних кандидатур?

— Ні, у “Свободі” є багато достойників, котрі могли би представляти наш край. Серед них, приміром, Олег Сиротюк, який створив обласний осередок партії і потужно його розвинув. НЗа це “на знак “вдячності” у 2009 році головою обласної ради вибрали не його (він є депутатом облради), а нікому тоді невідомого львів’янина Олексія Кайду, який ніколи не проживав і не працював на теренах Тернопільщини. Згодом Сиротюка усунули ще й від обов’язків голови ТОО ВО “Свобода”. Люди до сьогодні не розуміють, чому так вчинило керівництво цієї партії.

Досить хорошу кандидатуру підібрала «Свобода» і на посаду міського голови у 2010 році. Сергій Надал сьогодні показує себе і як хороший господарник, і як мудрий політик.

У “Фронті Змін” є Роман Заставний – людина, яка добре знає місто і яку добре знають люди. Було б логічним саме його запропонувати єдиним кандидатом від Об’єднаної опозиції, проте Заставного чомусь включили у восьмий десяток партійного списку. Хоча рейтинг об’єднаної опозиції на наших теренах доволі високий. Тобто, вибрати із місцевих не було складно, натомість опозиція чомусь підтримує Олексія Кайду, котрого, за даними опитування на Інтернет-сайті “Тернопільський тиждень”, нині вважають найбільшим популістом в області. Що це: низьке володіння інформацією, хто є хто чи якісь кулуарні чинники?

— Олексія Кайду висунула партія “Свобода”, отже, саме на неї лягає відповідальність за його роботу…

— Дивлячись на роботу обласної ради, очолюваної О. Кайдою, взагалі складається враження, що він працює на пониження рейтингу своєї партії. Ось, приміром, до Дня незалежності кожна політична сила намагалося зробити щось корисне для свого міста. “УДАР” організував масштабну акцію із прибирання лісопаркової зони. А представники “Свободи” відкривали… приватний ресторан, забравши чималу територію центрального парку. А чого вартують “земельні ” конфлікти, у яких постійно фігурують “свободівці”?

Те саме коїться нині в обласній раді. Вдумайтеся: тільки на обслуговування службового транспорту щороку виділяється сотні тисяч гривень! Чи не за дороге задоволення для депресивної області і бездіяльної ради?

— Облрада бездіяльна, можливо, тому, що своєї більшості там “Свобода” не має…

— У 2009 році позачергові вибори до обласної ради були сфальсифіковані, і це було доведено і Тимчасовою слідчою комісією Верховної Ради, і вибірковою перевіркою чотирьох районів нашої області — відсоток фальсифікацій сягав до 15-20% у кожному з них! Нікому тоді невідомий “Єдиний Центр” за сприяння тодішнього голови ОДА Ю. Чижмаря, маючи, за даними соціології, перед виборами 0,1% популярності, набрав більше десяти відсотків. Партія ВО “Батьківщина”, побачивши ще до виборів, що коїться, повністю обнулила свій список і таким чином висловила протест фальсифікаціям. “БЮТівці” не захотіли працювати у нелегітимній обласній раді, і це робить їм честь. Те саме мав зробити і Олексій Кайда зі своїми “свободівцями”. Очолюючи тоді обласну міліцію, я пропонував йому зробити чесні перевибори. На жаль, ейфорія від фальшивої перемоги не дозволила йому прийняти розважливе рішення на користь громади області.

Після місцевих виборів у 2010 році 13 депутатів-“свободівців” перейшли до новообраних інших місцевих рад, відтак ТВК мала ввести на їх місця наступних кандидатів від партії. Питається: навіщо їм було це робити – змінювати одне депутатське крісло на інше? Якась незрозуміла виборча політика… Але до сьогодні, незважаючи навіть на рішення судів, ТВК не ввела нових депутатів до обласної ради, бо О. Кайда не наполіг, не доклав зусиль, не підняв громаду… Чому?! Адже тоді мав би в обласній раді абсолютну більшість депутатів від “Свободи”! Однак мати більшість – означає взяти на себе всю відповідальність за прийняті радою рішення, а Олексій Кайда боїться і не хоче жодної відповідальності.  Ні за свої теперішні дії, ні за свої колишні передвиборчі обіцянки. Адже у 2009 році у своїй програмі написав: “Вимагати звільнень чиновників, які недбало виконують свої посадові обов’язки. Водночас одного із його заступників вже двічі притягували до відповідальності за корупцію, однак він і донині спокійно працює на своїй посаді. Парадокс? Ні, тенденція. Бо вже у нинішній програмі, з якою Олексій Кайда балотується до парламенту, про боротьбу із корупцією навіть слова немає.

— Якої чекаєте реакції на свою критику?

— Насамперед хотів би, як і всі Тернополяни, почути адекватну відповідь голови обласної ради на поставлені йому запитання щодо його роботи. Наразі ж Олексій Кайда почав виправдовуватися у речах, в яких його ніхто не звинувачував і не збирається цього робити. Треба розуміти, де здорова критика і аналіз діяльності, вміння відповідати за свої обіцянки – і де поливання брудом та “чорний піар ”. На жаль, він чомусь таких елементарних речей не розрізняє. Політичні гасла і реальні справи – це різні речі, тим більше, коли стільки часу ти маєш і владу, і важелі впливу, і можливості, і кошти, щоб виконати те, що обіцяв.

Хочу довести громаді, що, підтримавши Олексія Кайду, вона зробить велику помилку, за яку доведеться розплачуватися усім тернополянам. Адже, як і раніше, після парламентських виборів ми можемо залишитися беззахисними і нікому не потрібними.

www.maksymov.com.ua

-1 thoughts on “Віталій Максимов: “Чому я критикую Олексія Кайду?”

  • 15:44 | 5.09.2012 о 15:44
    Permalink

    “Очолюючи тоді обласну міліцію, я пропонував йому зробити чесні перевибори.” Цікаво, а хіба правельно очолювати міліцію і при цьому”пропонувати”,щось політикам???,хіба це не є тиск держслужбовця,який очолює силову структуру,на кандидатів та виборців???

  • 18:17 | 5.09.2012 о 18:17
    Permalink

    Віталій Максимов….”Очолюючи міліцію…….” Була одна резонансна справа в той час, коли ви “очолювали міліцію”. Можна до вас зараз підійти і …повернути історію назад?

  • 18:19 | 5.09.2012 о 18:19
    Permalink

    …..лише декілька запитань і декілька ваших ПРАВДИВИХ відповідей…. МОЖНА?

  • 09:37 | 6.09.2012 о 09:37
    Permalink

    КДБіст – патріот. Чи хтось ще таке чув?

    • 16:02 | 6.09.2012 о 16:02
      Permalink

      …тепер нічому не треба дивуватись…

  • 21:19 | 7.09.2012 о 21:19
    Permalink

    Вірю Свободі. Не вірю партії Удар, а тим більше цьому чоловіку.

    І Кличку не вірю. Бо Безпринципна політична позиція Кличка вражає своїми масштабами.

    Партія Удар-це суцільний когнітивний дисонанс. Віталій оголосив, що він готовий співпрацювати з Партією Регіонів, підтримує зняття мораторію на продаж землі, та, всупереч золотому правилу КОДу,- виставив по всім округам мажоритарщиків. Більше того, він сформував партійний список з досить великою кількістю одіозних, провладних кандидатів. Як написала Українська Правда, у списку є люди Коломойського, Фірташа і Пінчука, а самі Кличко друзі Кучми

    Тепер він просить опозицію перестати «нападати». Даруйте, на Удар не нападали, а констатували справжній політичний базис його партії. Складається враження, що Кличко-це мутуалізм Тігіпко і Литвина.Прогнозую, що Україна занадто дорого заплатить, якщо надасть сили цьому політичному «мутанту» . Адже з його допомогою, без сумніву, режимний тоталітаризм Януковича продовжить своє існування

  • 22:57 | 7.09.2012 о 22:57
    Permalink

    Пане Максимов, то як на рахунок зустрічі?

  • 10:57 | 13.09.2012 о 10:57
    Permalink

    НЕВЖЕ п.Максимов не заглядує на цю сторінку? Якщо заглядує – то чого морозиться?

  • 11:42 | 21.09.2012 о 11:42
    Permalink

    Адміністратор сайту, ви можете передати моє питання п.Максимову?
    Чи він не бажає зустрічі з виборцями?

      • 22:18 | 25.09.2012 о 22:18
        Permalink

        зайнятий пан Максимов…. 🙂 …. куди там йому до виборців, ЯКЩО в нього є важливі справи …. – передвиборні перегони! 🙂

        • 23:18 | 25.09.2012 о 23:18
          Permalink

          Сформулюйте чітко запитання. Ми його передамо кандидату.

          • 09:11 | 26.09.2012 о 09:11
            Permalink

            Я запитувала п Максимова: “Можна до вас зараз підійти?”, редакція визвалась помогти. А тепер питаєте: “Сформулюйте чітко запитання”. 🙂

          • 11:36 | 26.09.2012 о 11:36
            Permalink

            Вибачте, видно я не правильно Вас зрозуміла. Ви хочете на зустріч з Максимовим?

          • 12:43 | 26.09.2012 о 12:43
            Permalink

            Нарешті! спільними зусиллями ….редакція зрозуміла… 🙂

Коментарі вимкнені.