Добродомов: Держфінансування партій допоможе подолати політичну корупцію

З 1 липня 2016 року партії перейдуть на державне фінансування, що суттєво зменшить вплив олігархів на політсили. Відповідний Закон сьогодні, 8 жовтня, у другому читанні ухвалила Верховна Рада України.

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції» (№2123а) підтримали 229 депутатів.

«Основне завдання Закону – зменшення ризиків політичної корупції, – коментує один зі співавторів Закону, народний депутат України, секретар Антикорупційного комітету ВРУ, лідер партії «Громадський рух «Народний контроль» Дмитро Добродомов. ­– Закон передбачає пряме щорічне державне фінансування статутної діяльності партій. Зокрема, це діяльність, не пов’язана із участю партій у виборах, та часткове відшкодування витрат партій на здійснення передвиборної агітації на виборах народних депутатів України».

Як пояснив Дмитро Добродомов, який давно наполягав на необхідності прийняти такий Закон, право на державне фінансування матимуть не лише ті партії, які здолають на парламентських виборах прохідні 5%, а й ті, що здобудуть під час волевиявлення не менше 2% підтримки виборців.

«Закон дозволить зменшити ризики корупції у політиці за рахунок зменшення залежності партій від олігархів, – резюмує Дмитро Добродомов. – Будуть створені умови для чесної та вільної політичної конкуренції, розвитку нових партій. Окрім того, державне фінансування – це одна вимог щодо запровадження безвізового режиму між Україною і ЄС та важливий пункт коаліційної угоди».

Нагадаємо, ще раніше Дмитро Добродомов заявляв, що відсутність державного фінансування часто перетворює партії на «комерційні проекти» олігархів.

Прес-служба “Громадського руху “Народний контроль”

Коментарі вимкнені.