Добродомов: У владі не місце людям, які лобіюють свої бізнес-інтереси

Прийняття законопроекту 2343а може стати серйозним кроком для подолання корупції серед високопосадовців. Так, Комітет ВРУ  з питань запобігання і протидії корупції на своєму засіданні рекомендував парламенту   прийняти у першому читанні Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання корупції та конфлікту інтересів у діяльності осіб, які займають політичні посади.

Відповідний законопроект, ініційований народним депутатом Віктором Чумаком, був зареєстрований ще влітку цьогоріч. Серед його співавторів – народний депутат України, секретар антикорупційного комітету, лідер партії «Громадський рух «Народний контроль» Дмитро Добродомов.

Так, законопроект має на меті заборонити особам, які займають політичні посади – а це Президент, члени Кабінету Міністрів та народні депутати – отримувати доходи, крім зарплати. Також компанії, які контролюють політики або члени їхніх сімей, не зможуть брати участь у державних закупівлях. У разі нарахування таких доходів на їхню користь, високопосадовці  зобов’язані перерахувати їх у державний бюджет України, та поінформувати про це Національне агентство з питань запобігання корупції, яке має моніторити і контролювати виконання цього припису.

У той же час законопроект передбачає на законодавчому рівні встановити достойну оплату праці для політиків.

«Замість того, аби жорсткіше розмежувати бізнес та політику, деякі популісти пропагують ідею ще більшого зниження заробітних плат політикам. Насправді це у перспективі зробить їх ще більш залежними від бізнесу. Не секрет, що багато українських політиків, перебуваючи на державних посадах, живуть за рахунок доходів від підприємницької діяльності, яку здійснюють належні їм юридичні особи», – наголосив Дмитро Добродомов.

Невиконання запропонованих у законопроекті обмежень передбачає санкції – аж до кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

«Ми маємо нарешті позбутися бізнесменів у політиці. Зокрема, у парламенті мають бути люди, які відповідають за свої дії перед народом і своєю партією, а не лобіюють власні бізнес-інтереси», – підсумував Дмитро Добродомов.

Коментарі вимкнені.