Громадська організація Ореста Муца слідкуватиме за виборами

Як стало відомо з постанови ЦВК № 265 від 10 серпня 2012 року Громадська організація “Представництво Тернопільщини”, яку очолює народний депутат України Орест Муц, має право вести спостереження за виборами в тому числі і мати спостерігачів на виборчій дільниці в день голосуванні і під час підрахунку голосів.
Відповідно до чинного законодавства громадські організації які мають право вести спостереження за виборчим процесом можуть делегувати своїх спостерігачів на більше 1 особи від організації,  на засідання виборчих комісій.
Власне текст постанови:

ПОСТАНОВА

10 серпня 2012 року № 265
Про клопотання громадської організації Громадське об’єднання  “Представництво Тернопільщини”
До Центральної виборчої комісії надійшло клопотання громадської організації Громадське об’єднання “Представництво Тернопільщини” щодо надання дозволу мати офіційних спостерігачів під час виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року.
Розглянувши зазначене клопотання та додані до нього документи, Центральна виборча комісія встановила.
Громадська організація Громадське об’єднання “Представництво Тернопільщини” зареєстрована Головним управлінням юстиції у Тернопільській області, про що видано свідоцтво від 19  лютого 2004 року № 291.
Відповідно до частини третьої статті 9 Закону України “Про об’єднання громадян”, статуту та свідоцтва про реєстрацію цього об’єднання громадян вказана громадська організація має статус місцевого об’єднання громадян.
Пунктом 1.2 статуту громадської організації Громадське об’єднання “Представництво Тернопільщини” передбачено, що її діяльність поширюється на територію Тернопільської області.
За змістом підпункту 21 пункту 2.2 статуту громадської організації Громадське об’єднання “Представництво Тернопільщини” ця організація має право сприяння виборчому процесу та спостереження за ним відповідно до чинного законодавства України.
Частиною першою статті 77 Закону України “Про вибори народних депутатів України” визначено, що у виборчому процесі можуть брати участь офіційні спостерігачі від громадських організацій.
Згідно з частиною другою статті 78 вказаного Закону громадська організація, до статутної діяльності якої належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, зареєстрована у встановленому законом порядку, не пізніш як за шістдесят днів до дня голосування може звернутися до Центральної виборчої комісії з клопотанням про дозвіл мати офіційних спостерігачів під час виборів  народних депутатів України.
Враховуючи викладене, відповідно до частини третьої статті 9 Закону України “Про об’єднання громадян”, пункту 10 частини другої статті 30, частини першої статті 77, частин другої, третьої статті 78 Закону України “Про вибори народних депутатів України”, керуючись статтями 11 – 13, пунктом 17 статті 19, частиною другою статті 27 Закону України “Про Центральну виборчу комісію”, Центральна виборча комісія постановляє:
1. Надати громадській організації Громадське об’єднання “Представництво Тернопільщини” дозвіл мати офіційних спостерігачів під час виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року на території Тернопільської  області.
2. Копію цієї постанови видати представнику громадської організації Громадське об’єднання “Представництво Тернопільщини”.
3. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.
Заступник Голови Центральної виборчої комісії   А.МАГЕРА

Коментарі вимкнені.