Мінфін потрібно негайно відсторонити від будь-яких розробок законів! – Михайло Головко

Народний депутат України Михайло Головко від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» жорстко розкритикував підготовлений Урядом Арсенія Яценюка новий Податковий кодекс та Державний бюджет-2016.

«Так званий «компромісний» варіант податкової реформи не поверне до життя кволу економіку та не призведе до реальної трансформації відносин у суспільстві, – наголосив Михайло Головко. – Вже чи не п’ятий рік поспіль Уряд вносить до парламенту проект бюджету перед Новим Роком. І цей бюджет, на 2016 рік – не виняток. Його показники, так само як і проекті бюджету 2015 і у попередньому проекті від 14 вересня цього року не мають жодного відношення до реальності. В бюджеті запропоновано зменшити соціальні стандарти порівно з цим роком, оскільки вони зростуть менше, ніж інфляція (12% проти 12,5%). Неможливо одночасно виконувати вимоги МВФ по руйнуванню української економіки та приймати закони, спрямовані на її розвиток. Це повністю несумісні речі. Всі рецепти МВФ, які запроваджували в Україні призводили до дестабілізації економічної ситуації.»

На думку нардепа, Мінфін потрібно негайно відсторонити від будь-яких розробок законів. І не лише Мінфін. Якщо ми «йдемо в Європу», то слід чітко дотримуватись принципу розподілу влади на законодавчу, виконавчу та судову. Чиновники мають виконувати закони, а не готувати їх. Посадові інструкції – нехай створюють, а законами мають займатися народні депутати. Якщо кожен виконує свою роботу, то всім в державі від цього лише жити краще.

«Рік роботи Уряду без використання лайливих слів обговорювати важко. Але жодних ілюзій в мене не було. Вони повністю виконали те, чого можна було очікувати – продовжили розкрадання бюджету, сприяли рецесії та зубожінню населення. Якщо хтось із депутатів сподівавсь на щось інше, то нагадаю, що мріяти в нас ніхто нікому не забороняє,» – підсумував Михайло Головко.

Коментарі вимкнені.