Піаритися на підтримці АТО не пасує свідомим політикам

Бойові дії на Сході країни вже стійко вписалися в наше розмірене життя. Підтримка армії та добровольчих батальйонів залишається пріоритетом як для діючої влади, так і для великої кількості волонтерських організацій. Долучаються до цього й окремі політики, підприємці, громадські діячі, пересічні громадяни. Кожен сам обирає для себе спосіб і шлях, аби пришвидшити перемогу в цій війні.

Проте серед усієї когорти помічників-добровольців, на жаль, зустрічаються мисливці більше за вдалим фото-кадром з передової, ніж ті, хто тихо і планомірно робить добру справу від душі. А з наближенням виборчої кампанії ажіотаж тільки посилюється.

Експерти-політологи кажуть, що допомога бійцям АТО та їхнім родинам буде в нинішніх передвиборчих перегонах «козирною картою». В той же час, у світській розмові зізнаються, що такий піар не вартий поваги.

Змагатися, хто більше допоміг АТО, політики та потенційні кандидати починають вже зараз, цю ж тему використовують і як контр-аргумент проти опонентів, сподіваючись на додаткові бонуси від виборців. Хтось заздалегідь підготувався і вже зробив пару-другу кадрів у колі бійців, які неодмінно з’являться у передвиборчих агітках. Інші ж надають перевагу планомірній підтримці, не надто акцентуючи на цьому увагу.

«Добра справа має йти від серця, а не заради картинки», – каже Ігор Вонс, голова Центру Антикорупції та засновник «Колумбус».

Мало хто знає, але ще в далекому 2004-му підприємець власним коштом забезпечив поїздки на Майдан у столицю кількох автобусів тернополян – відома в ті часи мережа таксі «Менс» стала активним учасником Помаранчевої революції. Пізніше і «Колумбус» не залишився осторонь подій січня-лютого 2014 року, підтримавши Революцію Гідності. «Доїзд та харчування людей я взяв на себе. З ночівлею допомогли мої давні київські партнери», – пригадує Ігор Вонс. При цьому учасники пам’ятають, що попри можливість перебувати на окремій квартирі, керівник залишився разом із колективом.

Підтримка соціальних проектів, благодійних акцій, допомога АТО тощо для Ігоря Вонса – звичайна справа, на якій не вважає за потрібне додатково акцентувати увагу.

«Звичайно, я міг би написати на біг-борді як сильно вболіваю за бійців. Але такі справи не потребують піару. Щоб розставити крапки над «і», скажу: так, компанія «Колумбус» надає підтримку АТО. Зокрема, це допомога з пошиттям одягу батальйону СБУ та Правому сектору, а також виділення коштів на лікування поранених бійців. Ми відгукуємося на кожне прохання, але не робимо з цього мега-події», – зазначив Ігор Вонс.

Також відомо, що двоє працівників «Колумбус» на цей день несуть службу в АТО. Кожного з них компанія допомогла забезпечити необхідним спорядженням, бронежилетами, кевларовими шоломами. За обома зберігається робоче місце, а сім`ям надають підтримку.

Військовий конфлікт став випробовування для багатьох. І кожен шукає свій шлях, аби долучитися до спільної справи в цій боротьбі. Зараз важливо продовжувати підтримувати передову, хоча, як зізнаються самі волонтери, за рік можливості значно послабшали. На жаль, знаходяться й ті, хто не гребує нажитися на темі війні – починаючи від псевдо-волонтерів, закінчуючи «гастролерами» в камуфляжі на екранах і на вулицях міст.

Але нашим хлопцям там – на передовій, крім продуктів, ліків та нової форми, потрібна ще й наша активність, наша чесність і совість тут – в тилу. Тому кожен із нас зараз має унікальну можливість обрати для себе свій невеликий фронт і оголосити війну спустошливим процесам, які зжирають країну та кожне окремо взяте місто з середини. Перемога буде за нами! Та головне, щоб повернувшись із передової, наші бійці не застали країну в руїні. А це вже залежить від нас і не вимірюється кількістю фото в камуфляжі.

Коментарі вимкнені.