Політична криза в тернопільській обласній раді продовжується

Нещодавно народний депутат Василь Деревляний заявив, що «Батьківщина» не проти перевиборів обласної ради. Мовляв, ця каденція облради є неефективною і депутатський корпус не відображає  тієї підтримки політичних сил в області, яка є в даний час. Сьогодні, як стверджує нардеп, позиція партії не змінилася і «бютівці» готові іти на вибори в будь-який час. Проте, є одне але.

– На сьогоднішній день є домовленість вищого керівництва про узгодження всіх питань. Тому що боротьба з режимом Януковича, звільнення Тимошенко і недопущення того, щоби нині діючий режим Януковича вів країну не європейським шляхом, це, напевно, є більш важливе питання. Через те, якщо буде така згода, немає жодних абсолютно питань, я це говорив і заявляю далі, що сьогодні позиція жителів області кардинально інша. На цих виборах до парламенту підтримали «Батьківщину», «Свободу» і УДАР. В обласній раді присутні ті, яким байдужі інтереси області, які спекулюють, розграбовують, займаються, хто знає чим. Тепер ми однозначно всі разом будемо вирішувати ці питання, щоби була якась єдність, згуртованість і не було жодної дестабілізації, – заявив вчора на прес-конференції Василь Деревляний.

Не проти переобрання обласної ради і представники «УДАРу».

– Ми не представлені ні в міській, ні в обласній радах. Так склалися обставини. Ми, звичайно, готові до участі у виборах. Але основна наша задача, наших політичних сил у парламенті – це дотримання законності. Тому що стосується обласних виборів чи перевиборів, чи діяльності ради – це, в першу чергу, має бути дотриманий закон. Це введення цих депутатів, які прийшли замість тих, що пішли працювати в інші органи влади, чи у Верховну Раду, чи у міську раду, чи на інші посади. Це має бути зроблене, в першу чергу. А якщо  буде потреба, якщо рада недієва, звичайно, її треба розпускати, – вважає голова обласної організації партії «УДАР», народний депутат Ігор Побер.

Як відомо, категорично проти перевиборів виступав екс-голова облради Олексій Кайда. Хоча під час сесії, коли він складав свої повноваження, нардеп і заявив, що у «Свободи» «рука не здригнеться скласти мандати».

– Говорять давайте розпустимо раду, а давайте заведемо депутатів. І коли буде повністю склад ради і він буде недієздатним, немає питань. Тоді йдемо на перевибори. В чому проблема? Зробили в 2009 році перевибори і зараз зробимо. Але ставимо питання дієвості. А для того спочатку заводимо депутатів. Два роки не вводяться. Хтось за це має відповідати? Називаємо речі своїми іменами. Тато цього керівника територіальної виборчої комісії працює в обласній державній адміністрації. Ось куди воно все веде. Ось це треба говорити, – заявляє народний обранець.

Додамо, що чергову спробу провести сесію обласної ради зроблять 25 січня. Таке рішення попередньо було прийнято на погоджувальній раді. Підтримали його представники всіх депутатських фракцій, окрім «Свободи». Представниця партії Тягнибока Марія Чашка – утрималась. Політична криза в обласній раді продовжується?

За Збручем

Коментарі вимкнені.